به گزارش خبرنگار ورزشی پایگاه خبری هشت صبح، تیم‌های استقلال و پرسپولیس از ساعت ۱۵ پنج‌شنبه در دیدار معوقه هفته پنجم لیگ برتر به مصاف هم می‌روند.  فدراسیون فوتبال در روزهای اخیر مذاکرات بسیار جدی را با فیفا برای استفاده از VAR در دربی ۱۰۲ انجام داده و مهدی تاج پیگیری‌های زیادی در این مورد داشته […]

به گزارش خبرنگار ورزشی پایگاه خبری هشت صبح، تیم‌های استقلال و پرسپولیس از ساعت ۱۵ پنج‌شنبه در دیدار معوقه هفته پنجم لیگ برتر به مصاف هم می‌روند. 

فدراسیون فوتبال در روزهای اخیر مذاکرات بسیار جدی را با فیفا برای استفاده از VAR در دربی ۱۰۲ انجام داده و مهدی تاج پیگیری‌های زیادی در این مورد داشته است.

فدراسیون فوتبال قصد دارد از دستگاه کمک داور ویدیویی که به صورت اجاره‌ای در لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی مورد استفاده قرار گرفت در دربی هم استفاده کند و بر همین اساس مذاکراتی با فیفا، AFC و شرکت مدیا پرو انجام داده است. حتی امروز موافقت ابتدایی برای اعزام یک تیم فنی از افراد خارجی به تهران جذب شد. 

قرار است تا عصر فردا جلسه ویژه‌ای به صورت آنلاین برای اخذ تأییدیه نهایی استفاده از VAR در دربی پیش‌رو برگزار شود و در صورت کسب مجوزهای لازم برای اولین‌بار در یک بازی لیگ برتری از کمک داور ویدیویی استفاده خواهد شد.

در صورت مسجل شدن استفاده از VAR موعود بنیادی‌فر داور ایرانی حاضردر جام‌ ملت‌های ۲۰۲۳ قطر که تنها داور ایرانی دارای مدرک کمک داور ویدیویی است به احتمال فراوان دربی ۱۰۲ را قضاوت خواهد کرد.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید