پیشرفت طرح‌های عظیم در عسلویه نماد شکست تحریم‌هاست – هشت صبح

Print Friendly, PDF & Email


به گزارش خبرگزاری مهر، محمد دهقان در نشست شورای معاونان معاونت حقوقی رییس‌جمهور با اشاره به سفر اخیرش به عسلویه و بازدید از پیشرفت طرح‌های عظیم منطقه پارس‌جنوبی، عسلویه را نماد شکست تحریم‌ها علیه ملت و دولت جمهوری اسلامی دانست و گفت: سکوهای نفتی و پالایشگاه‌هایی که در این منطقه به دست متخصصان ایرانی طراحی، تولید، راه‌اندازی شده و درحال بهره‌برداری است نشان می‌دهد هیچ قدرتی نمی‌تواند در اراده ملت ایران در مسیر پیشرفت خللی وارد کند.

وی با تاکید بر اینکه بار سنگین اداره تأسیسات موجود در عسلویه زیر سایه تحریم‌های ظالمانه بر دوش کارکنان صنعت نفت است، تاکید کرد: رهبری انقلاب در سفری که به عسلویه داشتند، ثروت اصلی این منطقه را نه نفت و گاز، بلکه نیروی انسانی توانمند فعال در آن دانستند که بدون حضور شرکت‌ها و کارشناسان خارجی توانسته‌اند این صنعت را اداره کنند.

وی سرمایه‌گذاری نزدیک به ۹۰ میلیارد دلاری در دو دهه گذشته در این حوزه را حاصل ابتکار رهبری انقلاب در ایجاد صندوق توسعه ملی دانست.

معاون حقوقی رییس‌جمهوری همچنین با تقدیر از اقدامات وزارت نفت در اجرای طرح کاهش گازسوزی در ۱۲ پالایشگاه پارس جنوبی گفت: با تکمیل این طرح انتشار سالانه هزاران تن دی‌اکسید گوگرد کاهش خواهد یافت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا