سخنگوی کرملین گفت که ولادیمیر پوتین در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در ماه سپتامبر شرکت نخواهد کرد و به جای او، وزیر خارجه روسیه، هیئت این کشور را هدایت می‌کند. به گزارش ایسنا، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرگزاری تاس گفت که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه هیچ برنامه‌ای جهت سفر به […]

سخنگوی کرملین گفت که ولادیمیر پوتین در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در ماه سپتامبر شرکت نخواهد کرد و به جای او، وزیر خارجه روسیه، هیئت این کشور را هدایت می‌کند.

به گزارش ایسنا، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرگزاری تاس گفت که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه هیچ برنامه‌ای جهت سفر به نیویورک یا انجام ویدئو کنفرانس در این رویداد را ندارد.

پوتین هم در پاسخ به خبرنگاران گفت: «خیر. هیچ سفر و سخنرانی از جانب من برنامه‌ریزی نشده است.»

براساس دستور پوتین، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، هیئت این کشور را در هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در ماه سپتامبر هدایت خواهد کرد.

از جمله اعضای هیئت روسی می‌توان به «سرگئی ورشینین» معاون وزیر امور خارجه روسیه، «گریگوری کاراسین»، رئیس کمیته بین‌المللی شورای فدراسیون روسیه، «واسیلی نبنزیا»، سفیر روسیه در سازمان ملل، «لئونید اسلوتسکی»، رئیس کمیته امور بین‌الملل مجلس دومای دولتی روسیه، مدیران دپارتمان همکاری‌های بشردوستانه و حقوق بشر وزارت خارجه روسیه، دپارتمان منع اشاعه و کنترل تسلیحات، دپارتمان چالش‌ها و تهدیدات جدید، دپارتمان سازمان‌های بین‌المللی و دپارتمان حقوقی اشاره کرد.

مجمع عمومی سازمان ملل که سران کشورها، نخست وزیران و اعضای کابینه کشورهای عضو را گرد هم می‌آورد، از تاریخ ۲۰ الی ۲۶ سپتامبر در نیویورک – مقر سازمان ملل – برگزار خواهد شد و طبق برنامه مقدماتی این رویداد، نماینده روسیه در تاریخ ۲۴ سپتامبر (مصادف با دوم مهر ماه) در این مجمع سخنرانی خواهد کرد.


پوتین به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود