حق‌وردی در تذکر شفاهی: وزارت خارجه نسبت به گستاخی کشورهای خارجی منفعل نباشد نماینده مردم شهریار در مجلس گفت: سیاست انفعالی وزارت امور خارجه سبب شده که کشورهای مختلف جهان حساسیت اساسی ما را در ارتباط با مصالح و منافع ملی نادیده بگیرند. به گزارش خبرنگار مهر، حسین حق وردی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه […]

حق‌وردی در تذکر شفاهی:

وزارت خارجه نسبت به گستاخی کشورهای خارجی منفعل نباشد

وزارت خارجه نسبت به گستاخی کشورهای خارجی منفعل نباشد

نماینده مردم شهریار در مجلس گفت: سیاست انفعالی وزارت امور خارجه سبب شده که کشورهای مختلف جهان حساسیت اساسی ما را در ارتباط با مصالح و منافع ملی نادیده بگیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین حق وردی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۲۳ آذر ماه) مجلس شورای اسلامی طی تذکر شفاهی، اظهار داشت: سیاست انفعالی وزارت امور خارجه سبب شده که کشورهای مختلف جهان حساسیت اساسی ما را در ارتباط با مصالح و منافع ملی نادیده بگیرند.

وی با بیان اینکه در ارتباط با گستاخی برخی کشورهای غربی انتظار برخورد قاطعانه داشتیم، گفت: همچنین در خصوص مواضع اخیر غیردوستانه دولت چین که با مشارکت در بیانیه خصمانه کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس مطرح شد، انتظار برخورد قاطعانه داشتیم.

نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه حتی دولت چین حاضر نشد نسبت به مفاد بیانیه صادر شده توضیح قانع کننده‌ای ارائه کند. علی‌رغم انتظار افکار عمومی مبنی بر عذرخواهی دولت چین شاهدیم که وزارت خارجه از یک هیئت دون‌پایه چینی استقبال می‌کند که نباید این اقدام صورت می‌گرفت.