به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی عباسی رییس پارک علم و فناوری استان البرز با اشاره به رونمایی از داروی ضد سرطان «سیکلوفسفاماید» تزریقی برای اولین بار در کشور گفت: سیکلوفسفاماید تزریقی در درمان طیف وسیعی از سرطان‌ها از جمله انواع سرطان‌های خون، تخمدان، پستان، چشم کاربرد دارد. تاکنون ۱۰۰ درصد نیاز کشور به این داروی […]


به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی عباسی رییس پارک علم و فناوری استان البرز با اشاره به رونمایی از داروی ضد سرطان «سیکلوفسفاماید» تزریقی برای اولین بار در کشور گفت: سیکلوفسفاماید تزریقی در درمان طیف وسیعی از سرطان‌ها از جمله انواع سرطان‌های خون، تخمدان، پستان، چشم کاربرد دارد.

تاکنون ۱۰۰ درصد نیاز کشور به این داروی پرمصرف از طریق واردات تأمین می‌شده است که علاوه بر ارزبری بالا، کمبود و عدم امکان تأمین مستمر آن همواره یکی از دغدغه‌های نظام سلامت و بیماران بوده است تا جایی که بیماران و کادر درمان برای تأمین این دارو طی سال‌های اخیر، همواره دچار مشکل جدی بوده‌اند و در مواقعی ناچار به تأمین آن با چندین برابر قیمت از منابع غیر رسمی می‌شدند.

با تولید این محصول برای نخستین بار در کشور، از این پس ضمن صرفه‌جویی در خروج ارز از کشور، امکان دسترسی پایدار بیماران به این داروی ضد سرطان تسهیل خواهد شد.

شایان ذکر است داروی سیکلوفسفاماید تزریقی در دو دوز ۵۰۰ و ۱۰۰۰ میلی‌گرم تولید شده است و پس از دریافت مجوزهای مربوطه از سازمان غذا و دارو طی چند ماه آینده در داروخانه‌های کشور توزیع خواهد شد.