سیاسی

مقاومت در برابر اشغالگری یک اصل اساسی باقی می‌ماند – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه تاکید کرد، همه شیوه‌های مقاومت، گزینه راهبردی و حق انکارناپذیر ملت‌های در رویارویی با دشمنان است.

نهاد ریاست جمهوری سوریه در بیانیه‌ای افزود، بشار اسد این مطلب را در دیدار با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه که برای سفری یک روزه از لبنان سوریه سفر کرده‌اند، بیان کرد.

رئیس جمهور سوریه تصریح کرد، ملت‌ها باید در برابر دشمنان استقامت از خود نشان دهند و گرنه، دشمن در وحشی گری، تجاوز و جنگ افروی علیه دیگران حد مرزی نخواهد شناخت.

وی تصریح کرد، مقاومت و ایستادگی مردم فلسطین که دشمن صهیونیستی را به شکست مفتضحانه‌ای کشانده است، موجب شده که این رژیم به طور وحشیانه‌ای کشتار مردم بی دفاع فلسطین را ادامه دهد.

برپایه این بیانیه، بشار اسد و باقری کنی در این دیدار در خصوص روابط دوجانبه تهران و دمشق و تحولات در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، افزون بر شماری از تحولات مورد اهتمام منطقه و جهان را بررسی کردند.

همچنین، سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرد، روابط ایران و سوریه عمیق، مستحکم و راهبردی بوده و خواهد ماند، چرا که مبتنی بر اصول و مبانی درست و منطقی و مبتنی بر منافع مشترک و صادقانه است.

علی باقری افزود، تهران همواره به ارتقای همکاری‌های روابط دوجانبه در همه زمینه‌ها، با سوریه و با سایر کشورهای منطقه اهتمام دارد و بر این باور است که این روابط و همکاری‌های باید در مسیر پیشرفت دو کشور مورد بهره برداری قرار گیرد.

سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان، علاوه بر دیدار با بشار اسد، امروز با فیصل مقداد وزیر امور خارجه سوریه و همچنین سران گروه‌های مبارز فلسطینی نیز دیدار کرد.

قرار است، هیأت ارشد سیاسی کشورمان پس از تشریف به زیارت بقاع متبرکه دمشق را به قصد تهران ترک کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا