طغیانی: دولت منابع پایداری برای همسان سازی حقوق بازنشستگان دیده است

Print Friendly, PDF & Email

یک عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۳ تاکید کرد: دولت منابع پایدار و واقعی برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه سال ۱۴۰۳ پیش‌بینی کرده است.

به گزارش هشت صبح، مهدی طغیانی در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در موافقت با کلیات لایحه اصلاحی بودجه سال ۱۴۰۳ بیان کرد: این دومین بار است که کلیات لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار می‌گیرد یکی از مهم‌ترین دغدغه نمایندگان بحث همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بود که اتفاقا دولت منابع پایداری را برای آن پیش‌بینی کرده است. این منابع دو ویژگی دارد یک اینکه واقعی بوده و دوم این‌که پایدار است.

وی در ادامه اظهار کرد: عده‌ای می‌گویند چرا از محل مولدسازی یا درآمدهای نفتی پیش‌بینی نشده است؟ در سال گذشته میزان درآمد حاصل از مولدسازی ۱۰۶ همت پیش‌بینی شده بود اما براساس آمار هشت ماهه تاکنون فقط هفت همت محقق شده است ما نباید برای چنین مصارفی چنین منابع ناپایداری در نظر بگیریم چرا که نتیجه آن کسری بودجه است. کسری بودجه یعنی تورم و تورم یعنی این‌که از همه باید مالیات گرفته شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مالیات تورمی را اقشار کارآمد و حقوق‌بگیر بیشتر می‌پردازند. انتظار می‌رود در خصوص این مسائل زندگی مردم احساسی و شعارگونه برخورد نکنیم. دولت منابع پایداری را برای همسان سازی حقوق بازنشستگان پیش‌بینی کرده است.

وی در ادامه اظهار کرد: از سویی دیگر بحث افزایش حقوق کارکنان به صورت پلکانی ۱۸ درصد دیده شده است یعنی افرادی که حقوق کمتری می‌گیرند درصد بیشتری افزایش حقوق خواهند داشت.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا