ورزشی

سیاست کشتی اصفهان، مهیا کردن زیرساخت‌ها است

به گزارش هشت صبح و به نقل از ایسنا؛

ایسنا/اصفهان رئیس هیئت کشتی استان اصفهان گفت: سیاست هیئت کشتی اصفهان، مهیا کردن زیرساخت‌ها بود. خیلی از سالن‌های ما قابل تمرین نبود و در بسیاری از شهرستان‌ها کمبود فضا داشتیم، اما با کمک مسئولان بالغ بر ۲۳ خانه کشتی ساخته و ترمیم و بازسازی شد که این روند همچنان ادامه دارد.

مصطفی میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مسابقات کشتی نونهالان در دو رشته آزاد و فرنگی درحال برگزاری است، خوشبختانه توانستیم پس از گذشت دو دهه در رشته فرنگی بازیکن ملی‌پوش تربیت کنیم. مسابقات انتخابی تیم ملی نونهالان برگزار شد که تیم استان جز ء چهارتیم برتر کشور شده و تیم‌های خوبی مانند فارس، قم، تهران با مدعی بودن خود بعد از اصفهان قرار گرفتند. 

او ادامه داد: مسابقات کشتی آزاد نیز برگزاری شد که با گذشت سه دهه، دو نفر از بازیکنان ما همزمان در فینال مسابقات حضور  یافته و نایب قهرمان ایران شدند. امیدواریم به لطف خدا در پنج وزن دیگر نیز به بحث ملی ورود کرده و با عنوان قهرمانی و به مسابقات آسیایی اعزام شوند. همه اتفاق‌ها ثمره تلاش شهرستان‌ها و مربیان فعال بوده که بدون هیچ چشم داشتی فعالیت می‌کنند. بعد از کرونا با برنامه‌ریزی فعالیت‌ها شروع شد.

رئیس هیئت کشتی اصفهان با بیان اینکه هدف ما تحویل دادن ملی پوش است تا بتوانیم در رده‌های پایه جزو پنج تیم ایران باشیم، گفت: مسابقات لیگ بعد از گذشت چندین سال در استان شروع شد و ما هر ماه در رده‌های سنی مختلف (چه در استان و چه خارج از استان) مسابقات و اردوهای زیادی برگزار کردیم و  خداراشکر نتیجه خوبی رقم خورد، البته این شروع راه است.

میرزایی تاکید کرد: دور نگار کشتی استان را در المپیک می‌بینیم، زیرا پروسه قهرمانی یک پروسه ۸ تا ۱۰ ساله است که فعالیت آن شروع شده، ان شاءالله این افراد با بالا بردن پرچم جمهوری اسلامی ایران افتخاری برای استان و خانواده‌هایشان باشند.

وی با اشاره به اینکه کشتی ورزش ملی ما بوده و کار کردن در کشتی سخت است، تصریح کرد: بعد از گذشت چندین دهه دو ملی پوش به مسابقات بین‌المللی اعزام شدند. هیچ اتفاقی بدون برنامه پاسخگو نیست. سیاستی که هیئت کشتی به کار برد و هیئت رئیسه دنبال کردند، مهیا کردن زیرساخت‌ها بود. خیلی از سالن‌های ما قابل تمرین نبود و در بسیاری از شهرستان‌ها کمبود فضا داشتند اما با کمک مسئولین بالغ بر ۲۳ خانه کشتی ساخته، ترمیم و بازسازی شد که این روند همچنان ادامه دارد.

رئیس هیئت کشتی استان اصفهان درباره اینکه در حوزه استعدادیابی تفاهم نامه‌ای با آموزش و پرورش بسته شد، تاکید کرد: تیم‌هایی برای استعدادیابی در تمام استان و شهرستان‌ها به مدارس اعزام شدند و طبق شاخصه‌ها و افرادی که مستعد کشتی بودند را شناسایی کردند. سپس آن‌ها زیر نظر مربیان منتخب استان اصفهان و فعال کلاس‌های آموزشی خود را شروع کردند. امروزه به لطف خداوند این روند قابل قبول بوده است و ان‌شاءالله روز به روز بهتر به جلو حرکت خواهد کرد.

میرزایی در پایان با بیان اینکه ما دو سال هیئت نمونه استان در حوزه استعدادیابی، زیرساخت‌ها و عمرانی شدیم که کار بزرگی بوده، خاطرنشان کرد: همه ما باید دست به دست بدهیم تا کشتی‌ای که اسمی از آن نبوده، امروزه جز مدعیان است که باید به اوج خود برسد. از تمام مسئولان تشکر می‌کنم که به ما کمک کردند بتوانیم جایگاه کشتی استان را به جایگاه خود برسانیم، امیدوارم باشگاه‌هایی بزرگ مانند سپاهان و ذوب آهن به ما توجه و کمک کنند که انگیزه‌ای برای ورزشکار باشد و باعث سرعت و پیشرفت بیشتر شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا