ساخت وساز غیرمجاز متهم ردیف اول سیل امام‌زاده داوود

Print Friendly, PDF & Email

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به شیب رودخانه‌های منطقه کوهستانی امام زاده داوود(ع)، اساسا در این منطقه گل و لای تشکیل نمی‌شود و نقش مسئله عدم لایروبی بسیار کم‌رنگ و غیر محتمل است.

سمیه رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به برگزاری جلسه مجمع نمایندگان استان تهران در رابطه با سیل اخیر اظهار داشت: بر اساس گزارش سازمان هواشناسی در زمان وقوع سیل در امام زاده داوود(ع) هشدار نارنجی صادر شده بود، اما متاسفانه هشدارهای هواشناسی هیچ پیوست اجرایی ندارد.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با اشاره دلایل تشدید خسارات سیل امام زاده داوود (ع) گفت: ساخت و ساز غیر مجاز و توسعه اتفاق افتاده در محل امام زاده از جمله در بازار این منطقه دقیقا در بستر رودخانه است و همین مسئله مهمترین عامل شکل‌گیری سیل به حساب می‌آید.

وی افزود: دهیاری منطقه و وزارت کشور باید از توسعه ساخت و ساز غیرمجاز در بستر رودخانه جلوگیری می‌کردند.

رفیعی در مورد نقش لایروبی در تشدید خسارات گفت: با توجه به شیب رودخانه‌های منطقه اساسا در این منطقه گل و لای تشکیل نمی‌شود و نقش مسئله عدم لایروبی بسیار کم‌رنگ و غیر محتمل است.

رفیعی ضمن تشکر از مدیریت بحران دستگاه‌های اجرایی گفت: حضور به موقع مسئولان در محل حادثه و نظارت میدانی بر عملیات پس از سیل قابل تقدیر است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا