هشت صبح به نقل از ایسنا: نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که به خاطر مصلحت کشور و حزب، حاضر به کناره گیری از سمت خود است. به نقل از النشره، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که آماده است به خاطر مصلحت کشور و حزب، از سمت خود کناره گیری کند. پیشتر […]

هشت صبح به نقل از ایسنا: نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که به خاطر مصلحت کشور و حزب، حاضر به کناره گیری از سمت خود است.

به نقل از النشره، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که آماده است به خاطر مصلحت کشور و حزب، از سمت خود کناره گیری کند.

پیشتر یکی از خبرنگاران شبکه آی تی وی در توییتی نوشته بود: احتمالا بوریس جانسون امروز استعفا می‌دهد و بر اساس بیانیه دفتر نخست وزیری انگلیس، جانسون اواخر امروز بیانیه‌ای منتشر خواهد کرد.

روزنامه گاردین نیز گزارش داده بود، بوریس جانسون با استعفا موافقت کرده اما می‌خواهد تا زمان انتخاب رهبر جدید از حزب محافظه‌کار که احتمالا در پاییز انجام می‌شود، در دفتر نخست وزیری باقی بماند.

خبرگزاری اسکای نیوز نیز به نقل از یک منبع گزارش داد، نخست وزیر جدید انگلیس از حزب محافظه‌کار تا اکتبر سال جاری میلادی منصوب می‌شود.

شبکه خبری اسکای نیوز امروز به نقل از یک منبع عالی‌رتبه دولتی گزارش داد، نخست وزیر انگلیس اواخر امروز استعفا دهد.

گمانه زنی‌ها درباره استعفای بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در اواخر امروز در حالی مطرح می‌شود که سریال استعفاهای کابینه وی همچنان ادامه دارد.

براندون لوئیس، وزیر ایرلند شمالی انگلیس امروز استعفای خود را تایید کرد.

وی در استعفانامه‌اش نوشت: با کمال تاسف استعفای خود از دولت را تقدیم می‌کنم. خدمت در دولت طی ۱۰ سال گذشته و تحت رهبری سه نخست وزیر برایم باعث افتخار بود.

در همین حال، هلن واتلی، وزیر رفاه اجتماعی انگلیس نیز نامه استعفای خود را تقدیم کرد.

وی در توییتی نوشت: با کمال تاسف از دولت استعفا می‌دهم.

میشل دانلان، وزیر جدید آموزش و ناظم زهاوی، وزیر جدید دارایی نیز استعفا دادند.