از روز اول وزنه‌برداری را با عشق و علاقه شروع کرد. هدفش این بود خود را روز به روز به سکو‌ها نزدیک‌تر کند. مسیر سخت و دشواری را پشت سر گذاشته است و پیش رو دارد. در این مسیر درد‌ها و آسیب دیدگی‌ها هستند که ممکن است، ورزشکار را متوقف کنند یا سرعتش را کم […]

از روز اول وزنه‌برداری را با عشق و علاقه شروع کرد. هدفش این بود خود را روز به روز به سکو‌ها نزدیک‌تر کند. مسیر سخت و دشواری را پشت سر گذاشته است و پیش رو دارد. در این مسیر درد‌ها و آسیب دیدگی‌ها هستند که ممکن است، ورزشکار را متوقف کنند یا سرعتش را کم کنند. گاهی اوقات با وجود علاقه‌ای که دارند مجبور هستند متوقف شوند، اما باید روحیه بالایی داشته باشند و همیشه انگیزه داشته باشند و ناامید نشوند.

سیده الهام حسینی زاده ۲۵ شهریور ۱۳۶۷ در دورود لرستان وزنه‌بردار زن تیم ملی ایران است. دانش آموخته مقطع دکتری در گرایش فیزیولوژی ورزشی قلب و عروق در سال ۱۴۰۲ است. با وجود نبود امکانات کافی و نداشتن باشگاه در شهر درود موفق به تاریخ سازی‌های مختلف شد.

وی نخستین مدال‌آور تاریخ وزنه‌برداری زنان ایران در مسابقات بین‌المللی است که در مسابقات جام نعیم سلیمان‌اوغلو در سال ۱۳۹۸ مدال برنز دسته ۷۶ کیلوگرم را به‌دست‌آورد.

به همراه پوپک بسامی، ابریشم ارجمندخواه، پریسا جهانفکریان، اعضای نخستین تیم ملی وزنه‌برداری زنان ایران اعزامی به مسابقات جهانی را تشکیل دادند.

الهام حسینی در دسته ۸۱ کیلوگرم برای اولین‌بار توانست سه مدال طلای بزرگسالان آسیا یک ضرب، دوضرب و مجموع را در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ بحرین کسب کند و توانست تاریخ‌ساز مسابقات شود. به این ترتیب تیم وزنه‌برداری زنان ایران برای اولین‌بار توانست وارد جدول مدالی مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا شود.

با وجود تمرینات سخت و انگیزه زیاد او برای کسب مدال، درد کمر و آسیب دیدگی در مسابقات آسیایی هانگژو ۲۰۲۳ جلوی قهرمانی او را گرفت و باعث انصراف او از مسابقات شد.