هشت صبح: رسانه های ژاپنی جزئیات جدیدی را از انگیزه قاتل شینزو آبه نخست وزیر سابق این کشور منتشر کردند. به گزارش روسیا الیوم، رسانه‌های ژاپنی جزئیات جدیدی را از انگیزه‌های قاتل شینزو آبه نخست وزیر سابق این کشور اعلام کردند. بر اساس این گزارش، رسانه‌های ژاپنی اعلام کردند فردی که با تیراندازی به آبه […]

هشت صبح: رسانه های ژاپنی جزئیات جدیدی را از انگیزه قاتل شینزو آبه نخست وزیر سابق این کشور منتشر کردند.

به گزارش روسیا الیوم، رسانه‌های ژاپنی جزئیات جدیدی را از انگیزه‌های قاتل شینزو آبه نخست وزیر سابق این کشور اعلام کردند.

بر اساس این گزارش، رسانه‌های ژاپنی اعلام کردند فردی که با تیراندازی به آبه وی را به قتل رساند در بازجویی‌ها توسط پلیس انگیزه خود را از این اقدام بیان کرده است.

شبکه NHK ژاپن اعلام کرد که «تتسویا یاماگامی» عامل تیراندازی به شینزو آبه در بازجویی‌ها به پلیس گفته که آبه با گروه یا مجموعه‌ای از اشخاص ارتباط داشته که خانواده یاماگامی به دلیل کارهای آنها با مشکلات مالی مواجه شده است.

این شبکه به نقل از یاماگامی افزود: مادر من به این گروه کشانده شد و خیریه زیادی به سود آن انجام داد و این موجب وخامت زندگی خانواده ما شد.

وی در عین حال به ماهیت این گروه یا اشخاص اشاره‌ای نکرده است.

این در حالی است که پلیس منطقه نارا که آبه در آن مورد ترور قرار گرفت و در خصوص این حادثه تحقیق می‌کند از اظهارنظر در این باره خودداری کرد.

لازم به ذکر است که شینزو آبه نخست وزیر سابق ژاپن حین مبارزات انتخاباتی در شهر «نارا» در غرب این کشور هدف گلوله قرار گرفته و جان خود را از دست داد.


انگیزه قاتل شینزو آبه چه بود؟