ایرنا- اتحادیه بانک ها در لبنان پس ازچند فقره حمله افراد مسلح به شعب بانک برای برداشت از سپرده هایشان، روز جمعه اعلام کرد : از دوشنبه هفته آینده تمامی بانک ها را برای مدت سه روز تعطیل خواهند بود. به گزارش آناتولی ، این اتحادیه در بیانیه‌ای که توسط رسانه‌های محلی منتشر شد، اعلام […]

ایرنا- اتحادیه بانک ها در لبنان پس ازچند فقره حمله افراد مسلح به شعب بانک برای برداشت از سپرده هایشان، روز جمعه اعلام کرد : از دوشنبه هفته آینده تمامی بانک ها را برای مدت سه روز تعطیل خواهند بود.

به گزارش آناتولی ، این اتحادیه در بیانیه‌ای که توسط رسانه‌های محلی منتشر شد، اعلام کرد: هیئت مدیره انجمن بانک‌ها در لبنان در محکومیت حملات به بانک‌ها و کارمندان و با هدف اتخاذ اقدامات نظارتی لازم ، تصمیم به این تعطیلی گرفته است.

امروز جمعه، ۶ حمله مسلحانه جدید به شعب بانک ها در مناطق مختلف لبنان (اکثرا در بیروت) گزارش شده است.

اخیرا در پی امتناع بانک‌های لبنانی از پرداخت دلار به سپرده‌گذاران، چندین حمله مسلحانه سپرده گذاران به شعب بانکها ، رخ داده است.

بیش از دو سال و نیم است که بانک های لبنان محدودیت هایی را برای پول سپرده گذاران به ارز خارجی به ویژه دلار اعمال کرده اند و سقف های سختگیرانه ای را هم برای برداشت پول به لیر لبنان تعیین کرده اند.

لبنان از سال ۲۰۱۹ با بحران اقتصادی شدید اقتصادمواجه شده است به نحوی که وضعیت اقتصادی منجر به سقوط بی سابقه ارزش پول این کشور در برابر دلار، کمبود سوخت و دارو و کاهش قدرت خرید مردم شده است.


پشت پرده تعطیلی سه روزه بانک ها در لبنان