هشت صبح: یک روز پس از جنجال اینستاگرامی بین دو گروه از بازیکنان تیم ملی در حمایت و سپس در واکنش به حمایت از دراگان اسکوچیچ، سرمربی کروات تیم ملی با انتشار متنی نسبتا طولانی به این موضوع واکنش نشان داد. اسکوچیچ با تشکر از بازیکنانی که در حمایت از او استوری گذاشتند، این استوری […]

هشت صبح: یک روز پس از جنجال اینستاگرامی بین دو گروه از بازیکنان تیم ملی در حمایت و سپس در واکنش به حمایت از دراگان اسکوچیچ، سرمربی کروات تیم ملی با انتشار متنی نسبتا طولانی به این موضوع واکنش نشان داد.

اسکوچیچ با تشکر از بازیکنانی که در حمایت از او استوری گذاشتند، این استوری را «غیر ضروری» خواند. وی همچنین نوشت که این اتفاقات تمرکز او و تیمش را برهم نخواهد زد.

وی همچنین از تلاش گروهی گفت که قصد دارند وی را از کار برکنار کنند.

او در ابتدای این پست نوشت: گروهی حداکثر تلاششان را برای کنار گذاشتن من از تیم ملی به کار بسته‌اند. ضمن تبریک بابت پشتکارشان، پیامی شفاف و صریح برایشان دارم: من زمانی هدایت تیم ملی را برعهده گرفتم که احتمال حذف از جام جهانی بسیار زیاد بود، و عده کمی باور داشتند می‌توانیم به قطر صعود کنیم. من سخت تلاش کردم و ثابت کردم ظرفیت انجام این کار را دارم. در برابر تمام توهین‌ها و فشارها مقاومت کردم، و نشان دادم می‌توانم از پس تمام این موقعیت‌ها برآیم. به لطف تلاش تک‌تک اعضای تیم ملی سریع‌ترین صعود تاریخ آسیا را رقم زدیم. اما شایستگی‌ها و نقش من و کادر فنی در این موفقیت غیرقابل‌انکار است. به خودم، نتایجم، تصمیماتم و مقاومتم در برابر لجن‌پراکنی‌ها افتخار می‌کنم. مستحق آن هستم که همراه تیمم به این جام جهانی بروم، و آرامش لازم برای مهیا کردن تیمم به بهترین نحو را داشته باشم، آرامشی که اکنون برقرار نیست اما با یکدلی از این موقعیت نیز گذر خواهیم کرد. هیچ‌کس به اندازه من برای این جام جهانی انگیزه ندارد، خصوصا بعد از سختی‌هایی که از سر گذرانده‌ام. بنابراین، به هیچ وجه، هیچ قصدی برای واگذاری جایگاهم ندارم.

اولین واکنش اسکوچیچ به شایعه برکناری‌اش

سرمربی تیم ملی در واکنش به پست‌های اینستاگرامی در حمایت از خود و سپس سایر استوری‌ها در کپشن پست خود نوشت: گروهی از بازیکنانم در شبکه‌های اجتماعی حمایتشان را از من نشان دادند، و از تمامشان قلبا تشکر می‌کنم اما بهتر این بود چنین کاری انجام نمی‌شد. همچنین، گروهی دیگر از بازیکنانم لزومی برای این کار ندیدند که آن هم برایم قابل‌احترام است چراکه هیچ نیازی به چنین کارهایی نیست. چیزی که اکنون بیش از همیشه بدان نیازمندیم اتحاد و یکدلی است؛ چه از درون و چه از بیرون باید شکل یک تیم را داشته باشیم. برای بازیکنان مهم‌ترین موضوع باید تمرکز روی کارشان باشد و اینکه برای کشورشان از جان مایه بگذارند و درگیر موضوعات خارج از تخصص‌شان نشوند. بازیکنان تیم ملی نباید در هیچ موضوع دیگری که خارج از حوزه مسئولیت‌شان است دخالت کنند.

اسکوچیچ با کنایه به افرادی که به زعم او گذشته‌شان «قابل دفاع» نیست، نوشت: اما کسانی که سعی می‌کنند با گل‌آلود کردن آب ماهی بگیرند و من را زیر سوال ببرند، کسانی که توانایی‌های خود را زیادی دست‌بالا گرفته‌اند اما نتایج گذشته‌شان قابل‌دفاع نیست، و کسانی که سعی دارند حقیقت را نادیده بگیرند یا تحریف کنند، باید فکری دوباره کنند. در فوتبال هیچ استدلالی قوی‌تر از نتایج کسب‌شده وجود ندارد، و نتایجی که من کسب کرده‌ام خود گویاست.

در پایان پست اینستاگرامی دراگان اسکوچیچ آمده است: در مقام سرمربی تیم ملی، با تک‌تک سلول‌های وجودم برای دفاع از منافع تیم ملی و ایرانیان خواهم جنگید. هیچ‌گاه تمرکزم را روی چیزهایی که از کنترلم خارج بوده‌اند نگذاشته‌ام و اکنون هم رویکردم همین است، بنابراین اجازه نمی‌دهم شایعات تمرکز من و تیمم را به هم بریزد.


واکنش اسکوچیچ به برکناری اش