استان ها

۸۵ میلیون دز واکسن برای ایمن سازی طیور استان مرکزی تزریق شد – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

حسن اثنا عشری در گفت وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون ۵۰۳۸ مورد بازدید مراقبت فعال در مراکز صنعتی طیور، روستاها، زیستگاه‌ها و کشتارگاه طیور به منظور پایش بیماری‌های مختلف طیور صورت گرفته است.

وی با اشاره به ثبت ۱۲۷ کانون بیماری طیور در این بازه زمانی افزود: ۴۸۶۹ مورد تعداد نمونه برداری آزمایشگاهی در این مدت به ثبت رسیده است.

رئیس داره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، آبزیان و زنبور عسل اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون به منظور کنترل و مهار بیماری‌های مختلف طیور ۸۵ میلیون و ۵۹۴ هزار و ۳۶۵ دز واکسن علیه بیماری‌های برونشیت، نیوکاسل، آنفلوآنزا، گامبورو، لارنگوتراکئیت، مارک، آبله، کوکسیدیوز تزریق شده که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۵ درصد افزایش داشته است.

وی گفت: امسال ،‌۱۱ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۴۰۰ قطعه جوجه ریزی در استان گزارش و ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳۳ درصد افزایش یافته است.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور، آبزیان و زنبور عسل دامپزشکی استان مرکزی ادامه داد: امسال ۱۱۳۰ مورد نمونه برداری از آبزیان و ۹۰۰ مورد نیز از زنبورستان های سطح استان انجام گرفته و ۳ مورد کانون بیماری زنبور عسل هم در این مدت شناسایی شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا