یک فرصت برای تیراندازان و امیدواری به افزایش سهمیه المپیک

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش خبرنگار ورزشی پایگاه خبری هشت صبح، مسابقات کسب سهمیه المپیک در رشته تیراندازی در مراحل مختلف پیگیری شده و تنها یک رقابت برای ملی پوشان کشورمان باقی مانده تا بتوانند شانس خود را امتحان کرده و راهی پاریس شوند. 

کاروان تیراندازی کشورمان تاکنون دو سهمیه در تپانچه ۲۵ متر و تفنگ بادی ۱۰ متر توسط هانیه رستمیان و شرمینه چهل‌امیرانی کسب کرده اما این نتیجه دلخواه مسئولان و کادر فنی نیست چرا که در دوره‌های قبل سهمیه ایران بیش از این بوده است. 

مسابقات قهرمانی آسیا در اندونزی آخرین فرصت برای تیراندازی است که در آن سهمیه المپیک پاریس توزیع می‌شود و در نهایت سهمیه‌های باقیمانده با رنکینگ به ورزشکاران اختصاص می‌یابد. این مسابقات از ۵ تا ۱۸ (۱۵ تا ۲۸ دی) ژانویه در تفنگ و تپانچه برگزار می‌شود. در رشته تیراندازی تاکنون ۲۲۶ سهمیه توزیع شده است.

ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو ۶ سهمیه داشت که بهترین عملکرد این رشته محسوب می‌شود چرا که جواد فروغی در تپانچه مدال طلا گرفت که این اتفاق برای نخستین بار رخ داد. سهمیه تیراندازی در المپیک ۲۰۱۶ ریو ۵ و ۲۰۱۲ لندن ۳ سهمیه بوده است. 

در چند مسابقه برگزار شده عملکرد ملی‌پوشان ضعیف بود اما این امیدواری وجود دارد تیراندازان کشورمان در اندونزی بتوانند سهمیه المپیک بگیرند. 

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا