به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ادعاهای ضدایرانی مندرج در بیانیه اجلاس مجازی سران گروه ۷ هفت را مردود و بی‌اساس دانست و آن را قویاً محکوم کرد. کنعانی اظهار کرد: همانگونه که بارها اعلام گردید، سلاح هسته‌ای هیچ جایگاهی در دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران ندارد. وی تصریح کرد: […]


به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ادعاهای ضدایرانی مندرج در بیانیه اجلاس مجازی سران گروه ۷ هفت را مردود و بی‌اساس دانست و آن را قویاً محکوم کرد.

کنعانی اظهار کرد: همانگونه که بارها اعلام گردید، سلاح هسته‌ای هیچ جایگاهی در دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران ندارد.

وی تصریح کرد: فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران کاملاً شفاف، صلح‌آمیز و در چارچوب حقوق و تعهدات ایران وفق پیمان منع اشاعه هسته‌ای است. در این راستا جمهوری اسلامی ایران تمامی تعهدات خود را انجام داده و این موضوع نیز بارها به تأیید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی رسیده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر نقش مسئولانه جمهوری اسلامی ایران در ایجاد و تقویت صلح، ثبات و امنیت در منطقه، خاطرنشان ساخت: ادعاهای مطرح شده از سوی گروه ۷ به یک طنز تلخ تاریخی شباهت دارد، چرا که برخی اعضای این گروه با سابقه تاریک استعمارگری، طراحی و اجرای سیاست‌های مخرب و مداخله جویانه و نیز اقدامات نظامی در غرب آسیا و دیگر مناطق جغرافیایی، مسبب اصلی بی‌ثباتی و ناامنی، نه فقط در منطقه، که در سراسر جهان هستند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ادامه داد: بارها به صراحت اعلام شده است که گروه‌های مقاومت در منطقه برای مقابله و پاسخ گویی به جنایات جنگی و نسل‌کُشی رژیم کودک‌کُش صهیونیستی به تشخیص خود و بر اساس اصول و اولویت‌ها و منافع کشور و مردمشان تصمیم گرفته و عمل می‌کنند و از کسی دستور نمی‌گیرند.

کنعانی با محکوم کردن شدید حمایت تمام عیار نظامی آمریکا و انگلیس از رژیم صهیونیستی در جنگ علیه فلسطین، بر لزوم پاسخگو کردن این کشورها به دلیل مشارکت در جنایت جنگی و نسل‌کشی فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی در غزه و کرانه غربی تاکید کرد و افزود: گروه ۷ صرفاً با محکوم کردن چند صهیونیست شهرک نشین، نمی‌تواند از مسئولیت خود و شراکت و حمایت تمام عیار از جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی شانه خالی کند.