ورزشی

کیومرث هاشمی: آتش بس المپیک را اعلام کنید

به گزارش هشت صبح و به نقل از ایسنا؛

وزیر ورزش و جوانان در مراسم تجدید میثاق جامعه ورزش با آرمان های امام راحل (ره) گفت: در جلسه وزرای کشورهای عضو پیمان شانگهای پیشنهاد دادیم که قبل از شروع بازی‌های المپیک، آتش بس المپیک را اعلام کنند.

به گزارش ایسنا، کیومرث هاشمی، وزیر ورزش و جوانان در مراسم تجدید میثاق جامعه ورزش با آرمان های امام راحل (ره) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هر سال جامعه ورزش برای تجدید میثاق در این مکان مقدس حضور پیدا می‌کنند و عرض ارادت و احترام خود را همیشه داشتند و دارند. در سایه امام بود که این انقلاب شکل گرفت و با رهبری مقام معظم رهبری این مسیر ادامه دارد. جامعه ورزش همواره در جریان‌های مختلف انقلاب حضور موثری داشتند.

وی افزود: در رابطه با بحث غزه و فلسطین، در آخرین جلسه‌ای که پنجشنبه و جمعه گذشته با وزرای ورزش کشورهای عضو پیمان شانگهای در قزاقستان برگزار شد، موضع جمهوری اسلامی را در خصوص کشتارهایی که صورت گرفته بود، اعلام کردیم. نزدیک ۱۶۴ فوتبالیست به درجه شهادت نائل آمدند و همچنین ورزشگاه‌های مختلف غزه را نابود کردند. ما موضع خود را اعلام کردیم و پیشنهاد دادیم که قبل از شروع بازی‌های المپیک آتش بس المپیک را اعلام کنند که معمولا در المپیک‌ها اتفاق می‌افتد.

وزیر ورزش در پایان خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله با کمک تمام دوست‌داران غزه و فلسطین بتوانیم جریان وسیعی راه بیندازیم تا اسرائیل جنایتکار به خود اجازه ندهد که چنین جنایتی را انجام دهد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا