پایگاه خبری هشت صبح : سخنگوی دستگاه دیپلماسی درباره ارسال کمک‌ها به غزه و عدم همکاری دولت مصر که سؤال خبرنگاری بود، گفت: ما همچون کشور‌های دنیا کمک‌های انساندوستانه خود را با هماهنگی دولت مصر برای مردم غزه ارسال کردیم. متاسفانه در نتیجه عدم همکاری رژیم صهیونیستی با دولت مصر و همچنین با سازمان‌های […]

پایگاه خبری هشت صبح :

سخنگوی دستگاه دیپلماسی درباره ارسال کمک‌ها به غزه و عدم همکاری دولت مصر که سؤال خبرنگاری بود، گفت: ما همچون کشور‌های دنیا کمک‌های انساندوستانه خود را با هماهنگی دولت مصر برای مردم غزه ارسال کردیم. متاسفانه در نتیجه عدم همکاری رژیم صهیونیستی با دولت مصر و همچنین با سازمان‌های بین‌المللی بسیاری از کمک‌های ارسال شده امکان عبور از گذرگاه رفح را پیدا نکردند. این موضوع در گفتگو‌ها با مقامات مصر پیگیری شده است و همانطور که مقامات هلال احمر ایران اعلام کردند روزانه تبادل تماس‌ها با مسؤولان ذیربط مصر ادامه دارد. متاسفانه در نتیجه مصونیت سؤال برانگیز برخی دولت‌ها از جمله آمریکا از رژیم صهیونیستی این رژیم به مسؤولیت خود عمل نمی‌کند و جلوی این کار را می‌گیرد.

وی ادامه داد: حجم کمک‌هایی که عبور کرده به اندازه قطر در مقابل دریاست. آمار منتشر شده از سوی سازمان‌های ذیربط بین‌المللی، فقط ۲۵ الی ۴۰ کامیون روزانه امکان عبور از گذرگاه رفح را پیدا می‌کند که این میزان کمک‌ها بسیار ناچیز است. وضعیت انسانی در غزه بسیار اسفناک و بغرنج است و این مسؤولیت مجامع بین‌المللی را صد چندان می‌کند. با جدیت پیگیر هستیم و در تمامی گفتگو‌های دیپلماتیک ایران در سطوح مختلف و تلاش‌ها در سطوح پارلمانی، موضوع پایان دادن به حملات نظامی رژیم صهیونیستی علیه غزه و بازگشایی مرز رفح و ارسال کمک‌های انساندوستانه به میزان کافی دو موضوع اساسی است که پیگیر هستیم. امیدواریم مجامع بین‌المللی از ظرفیت‌ها استفاده و این را بر دولت غاصب صهیونیستی تحمیل کنند.


کنعانی: کمک های ایران به غزه نرسیده است