دادستان کل کشور از کاهش ۴۹ درصدی کلاهبرداری ها در فضای مجازی خبرداد. به گزارش مهر، حجت‌الاسلام محمد جعفر منتظری در جلسه شورای عالی قضائی با اشاره به اقدامات مشترک دادستانی کل کشور و پلیس فتا در زمینه مقابله با کلاهبرداری‌هایی که در بستر فضای مجازی صورت می‌گیرد، گفت: در سه ماهه نخست سال جاری، […]

دادستان کل کشور از کاهش ۴۹ درصدی کلاهبرداری ها در فضای مجازی خبرداد.

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام محمد جعفر منتظری در جلسه شورای عالی قضائی با اشاره به اقدامات مشترک دادستانی کل کشور و پلیس فتا در زمینه مقابله با کلاهبرداری‌هایی که در بستر فضای مجازی صورت می‌گیرد، گفت: در سه ماهه نخست سال جاری، در مجموع با کاهش ۴۹ درصدی کلاهبرداری در فضای مجازی مواجه بودیم.

دادستان کل کشور افزود: با اقدامات و برنامه‌ریزی‌های هدفمندی که از ابتدای سال ۹۸ تا به امروز انجام شده، مجموعاً بیش از ۳۲ هزار شماره کارت و حساب بانکی و همچنین تعداد ۱۲ هزار و ۸۲۴ سیم کارت و سریال گوشی تلفن همراه که در اختیار کلاهبرداران بوده، از طریق بانک‌های عامل، سامانه سرامد و سازمان تنظیم مقررات اپراتورهای تلفن همراه مسدود شده‌اند.

وی گفت: طبق اعلام پلیس فتا در سه ماهه نخست سال جاری، آمار کلاهبرداری‌های فضای مجازی در برخی استان‌ها به عدد صفر رسیده است.