کانادا ۷ قاضی ایرانی را تحریم کرد – تابناک

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری‌ها، دولت کانادا گفته این دوازدهمین بسته تحریمی است که از اکتبر ۲۰۲۲ علیه ایران اعمال شده و هدف آن تلاش اوکراین برای همسویی با فهرست تحریم‌های اعمال‌شده توسط اتحادیه اروپا، انگلیس و آمریکا است. 

کانادا دولتی همسو با آمریکا است و در سال‌های گذشته از تحریم‌های آن کشور هم علیه ایران تبعیت کرده است. اتاوا بعد از آغاز اغتشاشات سال گذشته به یکی از بازوهای کشورهای غربی برای پیشبرد جنگ ترکیبی علیه ایران تبدیل شد. 

به گزارش وبسایت دولت کانادا، ملانی جولی، وزیر امور خارجه کانادا اعلام کرد که کانادا تحریم‌های بیشتری را تحت مقررات اقدامات ویژه اقتصادی (ایران) اعمال می‌کند. این دوازدهمین بسته تحریمی است که کانادا علیه ایران از اکتبر ۲۰۲۲ اعمال می‌کند و بر اساس تلاش‌های کانادا برای همسویی با نام‌های اعلام شده توسط اتحادیه اروپا، انگلیس و آمریکاست.

لیست تحریم شدگان عبارتند از:

مرتضی براتی، قاضی دادگاه انقلاب اصفهان
هادی منصوری، قاضی دادگاه انقلاب مشهد
موسی آصف الحسینی، قاضی دادگاه انقلاب کرج
سید محمود ساداتی، قاضی دادگاه انقلاب شیراز
مهرداد تهمتن، قاضی مستشار دادگاه کیفری شیراز
محمد مقیسه، قاضی دیوان عالی کشور – دادگاه انقلاب تهران
حیدر آسیابی، قاضی دادگاه انقلاب گرگان

دور قبلی تحریم‌های کانادا علیه ایران ماه گذشته اعمال شد. آن تحریم‌ها یک نهاد و ۹ فرد را هدف قرار می‌داد. 

جمهوری اسلامی ایران پیش از این تصمیم‌ غربی‌ها در اعمال تحریم‌های یکجانبه علیه برخی مسئولان و نهادهای ایرانی را قویا محکوم کرده و آن را نقض حقوق بین‌الملل و مصداق بارز مداخله در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران خوانده است.

در پی آن، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اقدامی متقابل اعلام کرد تعدادی از اشخاص و نهادهای اتحادیه اروپا و انگلیس را در فهرست تحریم قرار داده است.

در بیانیه وزارت خارجه ایران آمده است: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران وفق مصوبات مراجع ذیربط و در چارچوب قواعد مرتبط و سازوکارهای تحریمی مربوطه، به عنوان عمل متقابل، اشخاص و نهادهایی را در حوزه اتحادیه اروپا و رژیم انگلیس به علت حمایت از تروریسم و گروه‌های تروریستی، تحریک و تشویق به اقدامات تروریستی و خشونت علیه مردم ایران، دخالت در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران، ترویج خشونت و ناآرامی در ایران، نشر اکاذیب و ترویج اطلاعات غلط در مورد ایران و نیز مشارکت در تشدید تحریم‌های ظالمانه علیه مردم ایران که به مثابه تروریسم اقتصادی است، تحت تحریم قرار می‌دهد. 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا