کار اصلی شهید سلیمانی ساخت قدرت برای سیاست خارجی بود

سرلشکر سلامی:

کار اصلی شهید سلیمانی ساخت قدرت برای سیاست خارجی بود

کار اصلی شهید سلیمانی ساخت قدرت برای سیاست خارجی بود

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: قدرت همزاد سیاست است و سیاست بدون قدرت بی اثر است. کار اصلی سردار سلیمانی ساخت قدرت برای سیاست خارجی ما بود.

به گزارش خبرنگار مهر، سرلشکر حسین سلامی امروز (دوشنبه) در مراسم گرامیداشت شهید قاسم سلیمانی که در محل وزارت امور خارجه برگزار شد، اظهار داشت: در دنیای امروز یک درهم‌تنیدگی و ادغام بین جنگ و صلح وجود دارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: دستگاه سیاست خارجی یک کشور نهادی برای تعامل است، اما گاهی گفتگوهای مخاصمه بر تعامل غلبه می‌کند.

وی ادامه داد: ما اندک متعهدان متحدی داریم، لذا مجبور هستیم در فضای آرامش سخت جهانی یک پیکار مستمر دیپلماتیک را در قاعده یک جنگ جهانی مدیریت کنیم.

سرلشکر سلامی افزود: شهید سلیمانی یک سیمای قرآنی دارد و می‌توان با الهام از آیات قرآن تصویری دل انگیز از شخصیت حقیقی این انسان بزرگ را ایجاد کرد.

وی ادامه داد: بیش از ۴۰ سال است که با او آشنایی داشتم و بخشی از زوایای پنهان این اسطوره ماندنی ایران عزیز و اسلام بزرگ را می دانم. او واقعاً یک شخصیت کاملاً تکثیر پذیر بود.

فرمانده کل سپاه افزود: بهترین آرامگاه او در میدان جنگ، خط مقدم نبرد بود یعنی درست هم تراز با رزمندگان تک تیراندازی که می‌خواستند خطوط را بشکنند.

سردار سلامی با بیان اینکه اگر سردار سلیمانی از عدالت سخن می‌گفت از قرآن آموخته بود، گفت: او با دشمن هم با عدالت رفتار می‌کرد. جهان بینی او از قدرت الهی بود و گمان نمی‌کنم هرگز قلب او در مقابل هیچ قدرتی به تپش افتاده باشد، یعنی در قلب حوادث او آرام ترین مرد بود.

وی با اشاره به ارتباط عملکرد شهید سلیمانی با وزارت خارجه، عنوان کرد: قدرت همزاد سیاست است و سیاست بدون قدرت بی اثر است. داشتن تدبیر سیاسی بدون قدرت کافی نیست. کار اصلی سردار سلیمانی ساخت قدرت برای سیاست خارجی ما بود.

در حال تکمیل

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا