هشت صبح: رئیس شورای شهر تهران گفت: قاعدتا با این شرایط و عدم تحویل اتوبوس‌ها باید در انتظار روزهای نامناسبی همانند سال‌های قبل در شهر تهران باشیم. به گزارش هشت صبح به نقل از تسنیم، مهدی چمران صبح امروز در حاشیه برگزاری یکصدوششمین جلسه شورای شهر تهران در واکنش به صحبت‌های زاکانی شهردار تهران در […]

هشت صبح: رئیس شورای شهر تهران گفت: قاعدتا با این شرایط و عدم تحویل اتوبوس‌ها باید در انتظار روزهای نامناسبی همانند سال‌های قبل در شهر تهران باشیم.

به گزارش هشت صبح به نقل از تسنیم، مهدی چمران صبح امروز در حاشیه برگزاری یکصدوششمین جلسه شورای شهر تهران در واکنش به صحبت‌های زاکانی شهردار تهران در خصوص اختصاص یک خط تراموا در شهر تهران اظهار کرد: تراموا یا اتوبوس برقی یکی از وسایل نقلیه عمومی نیمه سنگین است که نسبت به مترو هزینه کمتری برای احداث آن می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هیچ وسیله نقلیه‌ای جای مترو را نخواهد گرفت، گفت: این وسیله نقلیه سنگین و پاک است و میزان جابجایی مسافران توسط مترو نیز زیاد است البته هزینه زیادی نیز باید برای احداث آن انجام داد و در واقع جایگاه مترو با سایر وسایل نقلیه تفاوت دارد.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه تراموا یا اتوبوس برقی به چند شکل در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، افزود: این اتوبوس‌ها در مسیر ریل شده و یا بدون ریل یا به صورت یک کابین یا چند کابین مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و اگر مسیر مناسبی نیز بدون تقاطع برای احداث تراموا در شهر تهران در نظر گرفته شود می‌تواند جهت جابجایی مسافران موثر باشد اما باید به این نکته اشاره شود که باید مسیرهای مناسب بررسی و در نهایت در رابطه با خط تراموا تصمیم‌گیری شود.