پیشرفت فیزیکی ۲۲ درصدی پروژه های فلزی_معدنی در دوره ۱۱ ماهه

Print Friendly, PDF & Email

هفتمین جلسه پروژه های پیشران اقتصاد ملی مطرح شد؛

پیشرفت فیزیکی ۲۲ درصدی پروژه های فلزی_معدنی در دوره ۱۱ ماهه

پیشرفت فیزیکی ۲۲ درصدی پروژه های فلزی_معدنی در دوره ۱۱ ماهه

هفتمین جلسه بررسی وضعیت پروژه های پیشران اقتصاد ملی صبح امروز پنجشنبه به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار و گزارش پیشرفت دوره ۱۱ ماهه اجرایی گروه پیشرانان پیشرفت ایران ارایه و بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هفتمین جلسه بررسی وضعیت پروژه‌های پیشران اقتصاد ملی صبح امروز پنجشنبه به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار و گزارش پیشرفت دوره ۱۱ ماهه اجرایی گروه پیشرانان پیشرفت ایران ارائه و بررسی شد.

محمد مخبر در این جلسه که با حضور دستیار ویژه اقتصادی رئیس جمهور و مدیران عامل هلدینگ های بزرگ صنعتی، فولادی، معدنی و پتروشیمی برگزار شد، تاکید کرد: یکی از اولویت‌های اصلی اقتصادی دولت سیزدهم، رفع موانع و مشکلات اجرای ۴۸ طرح بزرگ پیشران اقتصاد ملی و تکمیل بهنگام آنها طبق برنامه است.

معاون اول رئیس جمهور همچنین تصریح کرد: علاوه بر اتمام طرح‌های نیمه تمام عمرانی و زیرساختی که از سالیان گذشته بر زمین مانده است، دولت مصمم است تا هر طرحی که عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود، تا مرحله اجرایی و عملیاتی شدن نظارت و پیگیری مستمر شود.

در این جلسه گزارش دوره ۱۱ ماه عملیات اجرایی گروه پیشرانان پیشرفت ایران ارائه و اعلام شد که ۴۸ پروژه تعریف شده در قالب پیشرانان پیشرفت ایران در این مدت علاوه بر انجام طرح‌های مطالعاتی و تأمین منابع مالی و سرمایه گذاری، با پیگیری و نظارت‌های تیم اقتصادی دولت سیزدهم تنها در سه ماه گذشته به میانگین پیشرفت ۴٫۷۸ درصدی رسیده اند.

طبق این گزارش گروه فلزی- معدنی در سه ماهه گذشته از ۱۲ درصد به ۲۲ درصد و گروه پتروشیمی نیز در سه ماه گذشته از ۲٫۱ درصد به نزدیک ۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند که در ادامه عملیات اجرایی سرعت بیشتری خواهد گرفت.

در این جلسه پیشنهاداتی برای افزایش میزان پروژه‌ها ارائه شد که در نهایت مقرر شد پیشنهادات مذکور در کمیته‌ای با حضور دستیار اقتصادی رئیس جمهور بررسی شده و در صورت مناسب بودن همه شرایط اجرایی برای تصمیم گیری در جلسات بعدی ارائه گردد.

گفتنی است با حمایت دولت سیزدهم «گروه پیشرانان پیشرفت ایران» با نگاه به تولید داخل در بهمن ماه سال ۱۴۰۰ عملیات اجرایی ۴۸ پروژه با ۱۷ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری را آغاز کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا