رهبر جریان حکمت ملی عراق در پیامی به رهبر جریان صدر این کشور گفت که می‌توان به یک نقشه راه مورد رضایت همگان برمبنای منافع ملی رسید . به گزارش مشرق، «سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق امروز شنبه در پایان سخنرانی خود در مراسم «روز اسلامی مبارزه با خشونت علیه زنان» خطاب […]

رهبر جریان حکمت ملی عراق در پیامی به رهبر جریان صدر این کشور گفت که می‌توان به یک نقشه راه مورد رضایت همگان برمبنای منافع ملی رسید .

به گزارش مشرق، «سید عمار حکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق امروز شنبه در پایان سخنرانی خود در مراسم «روز اسلامی مبارزه با خشونت علیه زنان» خطاب به «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر گفت: پیامی از سر محبت و قدردانی به برادرمان سیدمقتدی صدر و برادران جریان صدر دارم؛ ما فرزندان میهنی واحد با تاریخی واحد از خاندانی واحد بوده و هستیم و خواهیم ماند و نباید اختلافات و سوءتفاهمات میان ما فاصله اندازد و دستان فتنه و جهل و کینه وحدت ما را بر هم زند.

وی ادامه داد: ما هرگز در رابطه برادرانه‌مان با شما کوتاهی نکردیم، با وجود تنش رسانه‌ای و اقدامات نادرستی که علیه ما و علیه نهادهای حکومت انجام شد و به تعطیلی این نهادها انجامید، در کنار دیگر برادران نیروهای ملی چارچوب هماهنگی و همچنین جدا از آن نخستین طرفی بودیم که برای متقاعد کردن شما به انصراف از تحریم انتخابات تلاش کردیم و نخستین طرفی بودیم که پیروزی شما در انتخابات را تبریک گفتیم و نخستین طرفی بودیم که از پروژه اکثریت ملی به شرط‌های مطلوب آن که حفظ جایگاه بزرگ‌ترین طیف جامعه است حمایت کردیم.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در ادامه خطاب به صدر یادآور شد که پیش از این سال‌ها در عرصه‌های اجتماعی و سیاسی بسیاری با وی همراه بوده و همواره به اختلاف نظرات احترام گذاشته است و این اختلافات را عامل التهاب و اتهام نمی‌داند.

حکیم با بیان اینکه ما و برادران چارچوب هماهنگی همچنان به اهمیت و جایگاه جریان صدر و اثرگذاری آنان در مراکز تصمیم‌گیری و حضورشان در نهادهای حکومت اعتقاد داریم، عنوان کرد: این اعتقاد نه به علت وزنه انتخاباتی که به علت وجود چهره‌ها و نیروهای ملی و خیرخواه در میان آنهاست.

وی افزود: تا جایی که می‌دانم برادران ما در چارچوب هماهنگی برای حفظ پیوندهای ملی و وحدت بزرگ‌ترین طیف اجتماعی و شراکت واقعی در تصمیم‌گیری تلاش‌های بسیاری کرده و می‌کنند و مسیرهای مودت و دوستی گشوده خواهد ماند و می‌توان به نقشه راهی رسید که برای همگان رضایتبخش و مبنا و هدف آن منافع ملی باشد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق با تاکید بر اینکه رفتن سراغ انتخابات پیش از موعد به مقدمات و بررسی آن در مجلس و بحث‌های حقوقی نیاز دارد تا گزینه‌ای عملی و ایمن و قابل قبول برای همه شرکای سیاسی باشد، گفت: این گزینه‌ای است که می‌توان بعد از تشکیل دولت جدید و تعدیل قانون انتخابات و تضمین سلامت کمیساریای عالی مستقل انتخابات و تأمین لوازم لجستیک و فنی مطلوب برای اجرای انتخاباتی سالم که در آن اشکالات انتخابات اخیر برطرف شود و نیز تصویب بودجه در کشور درباره آن بحث و بر سر اجرای آن تفاهم کرد.

حکیم از همه طرف‌ها خواست که در عرصه سیاسی و مردمی و رسانه‌ای خویشتنداری پیشه کنند و به عقلانیت و منطق و تفاهم میدان دهند چرا که عراق از جنگ و نزاع و درگیری خسته شده و ملت در انتظار مژده خیر و خدمات و راه حل‌هاست.


پیام سید عمار حکیم به مقتدا صدر