هشت صبح: سازمان پزشکی قانونی پس از مشخص شدن نتیجه آزمایش‌های تخصصی انجام شده، گزارش خود از علت فوت خانم “مهسا امینی” را به مراجع قضائی اعلام خواهد کرد. به گزارش هشت صبح، سازمان پزشکی قانونی در اطلاعیه‌ای تأکید کرد: بلافاصله پس از مشخص شدن نتیجه آزمایش‌های تخصصی انجام شده، گزارش خود از علت فوت […]

هشت صبح: سازمان پزشکی قانونی پس از مشخص شدن نتیجه آزمایش‌های تخصصی انجام شده، گزارش خود از علت فوت خانم “مهسا امینی” را به مراجع قضائی اعلام خواهد کرد.

به گزارش هشت صبح، سازمان پزشکی قانونی در اطلاعیه‌ای تأکید کرد: بلافاصله پس از مشخص شدن نتیجه آزمایش‌های تخصصی انجام شده، گزارش خود از علت فوت خانم مهسا امینی را به مراجع قضائی اعلام خواهد کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

به اطلاع می‌رساند اداره‌کل پزشکی قانونی استان تهران بلافاصله پس از دستور دادستان محترم تهران جهت رسیدگی ویژه این پرونده نسبت به اعزام همکاران مجرب این سازمان و معاینه دقیق ایشان در بیمارستان اقدام نمود که در حین فرایند تشکیل کمیسیون تخصصی، خبر درگذشت وی واصل شد. به محض اطلاع از وقوع فوت متوفیه و در پی دستور مقام محترم قضائی با تشکیل یک تیم مجرب از کادر متخصصان پزشکی قانونی، پس از انتقال پیکر فوت شده به سالن تشریح مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی استان تهران، نسبت به معاینه ظاهری و کالبدگشایی پیکر متوفیه اقدام شد.

در رسیدگی به این پرونده بررسی دقیق و کاملی در معاینه و کالبدگشایی صورت گرفت و تمامی معیارها و شاخص‌های تعیین علت فوت، معاینه ظاهری و اعضای داخلی بدن انجام و نمونه‌های لازم از بافت‌ها و اعضای داخلی بدن برداشته و به آزمایشگاه‌های تخصصی ارسال شد تا به مجرد حصول نتایج آزمایشات ارسالی و با در نظر گرفتن نتایج معاینات و کالبدگشایی انجام شده، مندرجات پرونده بیمارستانی و سوابق پزشکی نام برده و همچنین اخذ نظریه تخصصی رشته‌های مورد نظر در قالب کمیسیون پزشکی ویژه‌ای که به دستور دادستان محترم در اداره‌کل پزشکی قانونی استان تهران تشکیل شده است، متعاقباً نسبت به تعیین علت فوت اقدام و نتیجه به مقام محترم قضائی ارسال شود.