شهری

پروژه گلبرگ تا ۲ هفته آینده افتتاح می‌شود – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرگزاری مهر؛ آئین افتتاح دوربرگردان غیر همسطح شرق به شرق بزرگراه شهید حسین همدانی امروز دوشنبه ۱۸ تیرماه ۱۴۰۳ در قالب یکصد و سی و دومین پویش امید و افتخار با حضور هادی حق بین معاون فنی و عمران شهرداری تهران، نصرتی شهردار منطقه ۲۲، مهدی صداقتی مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

مهدی صداقتی درباره افتتاح این پروژه گفت: بنا داریم که امسال ۲۵ پروژه این چنینی افتتاح کنیم البته تاکنون ۴ پروژه در سال جاری افتتاح شده است. هر ماه پروژه‌ها را تکمیل وتحویل شهروندان خواهیم داد. با ۲۵ پروژه سال‌های گذشته و ۴ پروژه به ۲۹ پروژه تکمیل تقاطعات رسیدیم.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها تنها مربوط به بخش‌های بزرگراهی است، خاطرنشان کرد: با لحاظ کردن پروژه‌های آسفالتی و موارد مشابه تعداد پروژه‌های تکمیلی بیش از ۲۹ پروژه خواهد شد.

صداقتی با اشاره به این مطلب که این پروژه زیرگذر شرق به شرق بزرگراه شهید همدانی در ابتدای این دوره مدیریت شهری برای شهرداری تهران به صورت ضرب‌العجل تعریف شد، بیان داشت: در ابتدا مدت زمان ۴۵ روز محور بزرگراه شهید همدانی به جهت اصلاح روی عرشه پل مسدود شد. اقدام اصلاحی انجام شده ما را بر این داشت که دسترسی را در این مسیر تعریف کنیم که با زیرگذری به طول ۹۰۰ متر و با کاهش مسیر ۳ کیلومتری دسترسی‌های بزرگراه همدانی را تکمیل کنیم.

مدیرعامل سازمان مهندسی عمران گفت: در انجام این پروژه چند معارض ملکی و تاسیساتی وجود داشت. زمین متعلق به شرکت لاستیک سازی با همکاری شهرداری منطقه ۲۲ در اختیار پروژه قرار گرفت و بلافاصله عملیات عمرانی باقی مانده تکمیل شد. غیر از این موضوع ما معارض برقی را در تقاطع با این پروژه داشتیم که توسط مدیریت اداره کل برنامه ریزی حوزه فنی و عمران و شرکت برق منطقه‌ای به بهترین نحو پیش رفت و عملاً این دو موضوع اصلی به سرانجام رسیدند.

وی ادامه داد: سال گذشته اندکی قبل، پروژه R12 را داشتیم که این پروژه هم تحت قرارداد با قرارگاه خاتم انجام شد که در منطقه اثرگذار بود و در این دوره مدیریت شهری تعدد پروژه‌ها را در این منطقه داشتیم تا عقب ماندگی زیرساخت‌های شریانی در این منطقه را کم کنیم.

صداقتی با اشاره به پروژه‌هایی که در آینده افتتاح خواهد شد، اظهار کرد: در دو ماه پیش رو چند پروژه تحویل شهروندان خواهد شد. پروژه گلبرگ در آخر تیرماه افتتاح می‌شود که تداخل‌های ترافیکی در بزرگراه باقری را حل می‌کند. در بزرگراه باقری ۷ پروژه تعریف کردیم و بعد از این ۷ پروژه وضعیت این بزرگراه مطلوب خواهد شد. در مردادماه دو افتتاح خواهیم داشت. بازگشایی اول مربوط به فاز سوم پروژه نواب تندگویان است که نقش مؤثری در رفع اختلال ترافیکی خواهد داشت و دومین بازگشایی دسترسی بزرگراه رسالت به یاسینی است که جزو پروژه‌های قدیمی شهر است.

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران با بیان اینکه رویکرد شهردار تهران تکمیل پروژه‌های معطل مانده از دوره‌های قبلی است، خاطرنشان کرد: نوید ما به هم شهروندان غرب تهران این است که ابر پروژه محور دو گاز که قراردادش با پیمانکار منعقد شده و عملیات اجرایی آن که ادامه محور کرمان خودرو با فهمیده است را در برنامه کاری داریم که احتمالاً به این دوره از مدیریت شهری نخواهد رسید اما برنامه‌های آن تنظیم و تهیه شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا