نماینده مردم آبادان در مجلس: پروژه جنگل حرا در آبادان اجرا می‌شود آبادان- نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه جنگل حرا در یکصد هکتار زمین‌های مستعد شهرستان آبادان اجرا می‌شود. سید محمد مولوی در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده از طریق سازمان […]

نماینده مردم آبادان در مجلس:

پروژه جنگل حرا در آبادان اجرا می‌شود

پروژه جنگل حرا در آبادان اجرا می‌شود

آبادان- نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه جنگل حرا در یکصد هکتار زمین‌های مستعد شهرستان آبادان اجرا می‌شود.

سید محمد مولوی در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده از طریق سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور ۵۵ هزار اصل نهال تهیه شده است.

وی به اشاره به میزان سطح کشت افزود: یکصد هکتار در نظر گرفته شده است که امکان توسعه آن نیز پیش بینی شده است.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با اجرای پروژه جنگل حرا مناطقی از جمله جاده قفاص و همچنین مجاورت نهرها و رودخانه‌ها سبز خواهد شد.

مولوی وجود درخت و فضای سبز را به مفهوم حیات، نشاط و زندگی قلمداد کرد و گفت: درختان حرا اکوسیستمی ماندآبی از اجتماعات ساحلی مناطق حاره هستند که مانگرو نیز به آنها اطلاق می‌شود.

وی پروژه جنگل حرا را سبب توسعه گردشگری به ویژه در زمینه طبیعت‌گردی عنوان کرد و افزود: جذابیت جنگل حرا به اندازه‌ای است که می‌تواند فضاهای جدیدی را در دل طبیعت شهرستان آبادان ایجاد کنند و شهروندان و گردشگران در آنجا حضور یابند.


پروژه جنگل حرا در آبادان اجرا می‌شود