ورزشی

پرده‌برداری سارا ظهرابی از علت کنار گذاشته شدن از تیم‌ملی فوتبال زنان

به گزارش هشت صبح و به نقل از ایسنا؛

ایسنا/خوزستان فوتبالیست خوزستانی با بیان این که بعید می دانم حداقل تا نسل ما، خوزستان در لیگ برتر فوتبال زنان تیم‌داری کند، گفت: هر جا می‌رویم می‌گویند خوزستان مهد فوتبال است و سوال من این است که اکنون کجای فوتبال هستیم؟

سارا ظهرابی‌ در گفت و گو با ایسنا، درباره مطالبه دختران فوتبالیست خوزستانی از بابت تیم‌داری استان در لیگ برتر فوتبال ایران، اظهارکرد: از سال ۸۷ تاکنون که در رشته فوتبال فعالیت دارم، همیشه درباره این که باتوجه به ظرفیت دختران خوزستانی حق آن ها فوتبال بازی کردن در تیمی از استان خوزستان است، صحبت کرده‌ام. در همه تیم های لیگ برتری، فوتبالیست داریم اما معتقدم مسئولان استان خوزستان در این سال‌ها به فوتبال و تیم داری در لیگ برتر زنان توجه ای نداشته‌اند و تا آن ها نخواهند، قطعا مسئولان کشوری هم نگاهی به ظرفیت دختران فوتبالیست خوزستانی نخواهند داشت.

تاج توجهی به فوتبال زنان ندارد

وی با بیان این که تاج رییس فدراسیون اصلا و حتی به اندازه سر سوزن هم توجه‌ای به فوتبال زنان ندارد، گفت: می خواهم بدانم آقای طالقانی رییس هیات فوتبال خوزستان چه پیگیری برای فوتبال زنان استان و حضور تیمی در لیگ برتر داشته‌ است؟ در شرایطی که فعالیت‌های ورزشی در کاهش آسیب های اجتماعی نقش پررنگی دارند، مسئولان ما هم باید به این مهم توجه داشته باشند تا خیال خانواده‌ها راحت باشد که فرزندان‌شان در یک محیط ورزشی و به دور از آسیب‌های اجتماعی هستند.

خوزستان حداقل تا نسل ما در لیگ برتر فوتبال زنان تیم‌داری نمی‌کند

ملی پوش سابق فوتبال زنان ایران ادامه داد: بعید می دانم حداقل تا نسل ما خوزستان در لیگ برتر فوتبال زنان تیم‌داری کند. هر جا می‌رویم می‌گویند خوزستان مهد فوتبال است و سوال من این است که اکنون کجای فوتبال هستیم؟ خاتون بم به عنوان یک تیم خصوصی سال‌ها قهرمان و نایب‌قهرمان لیگ برتر زنان است و چرا ما نباید این افتخار را در استان خوزستان داشته باشیم؟ نمی‌دانم چرا صدای ما به جایی نمی‌رسد.  من تمام زندگی ام را بیرون از استان فوتبال بازی کرده ام و حتی پیر شدن پدر و مادرم را ندیدم و این ظلمی است که مسئولان خوزستان با حمایت نکردن از فوتبال زنان در استان در حق سارا ظهرابی‌های زیادی کرده‌اند. درست است همیشه خارج از استان توپ زده‌ام اما نمی توانم عرق خودم را نسبت به فوتبال خوزستان بیان نکنم. امیدوارم نگاه خوبی به این رشته شود. خیلی ها که من را می‌بینند می‌پرسند کجا می‌توانیم فوتبال بازی کنیم و من واقعا جوابی برای این سوال ندارم.

به خاطر اتفاقات مجمع انتخاب رییس فدراسیون از تیم‌ملی کنار گذاشته شدم

او در ادامه نیز درباره کنار گذاشته شدن از تیم‌ملی، عنوان کرد: پس از ۱۴ سال که تمام زندگی ام را برای فوتبال گذاشتم، به خاطر یکسری از خصومت‌های شخصی از تیم‌ملی کنار گذاشته شدم اما آقای طالقانی که از من خواسته بودم در مجمع انتخاب رییس فدراسیون به آقای تاج رای دهم، هیچ حمایتی از من نکرد. مسئولان شهر ایذه نیز اصلا جویای علت این اتفاق نشدند و این جای سوال است که چرا نباید مسئولان شهر و استان من به فکر سارا ظهرابی‌ باشند؟ همه می دانند که علت کنار گذاشته شدن من به خاطر اتفات مجمع بود و همین رای در انتخابات مجمع رییس فدراسیون باعث کنار گذاشته شدن من از تیم ملی شد. اگر بازیکن ضعیفی و بی تجربه‌ای بودم و با پارتی بازی به این جا رسیده بودم، ایرادی نداشت اما من با توانایی خودم و با سختی به این جا رسیده ام و این که با ناعدالتی و باندبازی کنار گذاشته شوم، سخت است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا