تابناک _ سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور امروز پنجشنبه با حضور در شهرستان رباط کریم خط مترو شهر پرند را افتتاح کرد. رییس جمهور صبح امروز پنجشنبه به منظور بهره‌برداری از دو طرح عمرانی دولت مردمی وارد شهرستان رباط کریم شده است با طی مسیر فرودگاه امام خمینی (ره) تا شهر جدید پرند با قطار […]

پایان یک دهه انتظار ؛ رییس جمهور مترو پرند را افتتاح کرد

تابناک _ سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور امروز پنجشنبه با حضور در شهرستان رباط کریم خط مترو شهر پرند را افتتاح کرد.

رییس جمهور صبح امروز پنجشنبه به منظور بهره‌برداری از دو طرح عمرانی دولت مردمی وارد شهرستان رباط کریم شده است با طی مسیر فرودگاه امام خمینی (ره) تا شهر جدید پرند با قطار شهری، از متروی این شهر به صورت رسمی بهره‌برداری کرد.

در این سفر وزیر راه و شهرسازی، شهردار تهران و سایر مسوولان استانی و شهرستانیف رییس جمهور را همراهی می‌کنند.

این گزارش حاکی است، طبق برنامه قرار است در این سفر افزون بر افتتاح خط مترو پرند بیش از چهار هزار واحد مسکونی تازه تکمیل شده در اختیار مردم شهرستان رباط کریم و شهر پرند قرار می‌گیرد.

ایستگاه متروی این شهرصد هزار نفری اقدام دیگری از دولت سیزدهم است که برای رفاه مردم و شهروندان در جنوبی ترین شهر استان تهران یعنی پرند، امروز افتتاح شد؛ تا بار دیگر دولت سیزدهم ضمن همراهی با مردم گام بلند دیگری در جهت رفاه عمومی برداشته باشد.

شهر تازه تاسیس پرند در ۳۵ کیلومتری غرب پایتخت و در حاشیه آزاد راه تهران – ساوه واقع شده، ۴۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و روزانه حدود ۴۰ هزار نفر بین این شهر و تهران بطور عمده برای مقاصد کاری در تردد هستند.

خط متروی پرند از ایستگاه شاهد در خط یک مترو منشعب شده و با طی مسیر ۵۰ کیلومتری با پنج ایستگاه به شهر پرند می‌رسد؛ ۳۰ کیلومتر اول خط متروی پرند با ایستگاه‌های شهر آفتاب و فرودگاه امام خمینی (ره) به بهره‌برداری رسیده بود اما ۲۰ کیلومتر اصلی خط متروی پرند به گفته مدیران شرکت مترو تهران معطل منابع مالی بود.

مطالعات متروی پرند، سال ۸۴ و عملیات اجرایی آن، ۱۲ سال قبل آغاز شد و بیش از یک دهه است که مردم پرند چشم‌انتظار بهره‌برداری از متروی پرند هستند.

برای مترو پرند کاری مضاعف انجام شد

رئیس جمهور با بیان اینکه برای راه اندازی مترو پرند، بهتر و بیشتر از آنچه وعده داده شده بود، اقدامات لازم صورت گرفت، گفت: اقداماتی از این دست در کشور باید زودتر به نتیجه برسد تا مردم بیشتر از نتایج آن بهره‌مند شوند.

سیدابراهیم رئیسی صبح روز پنجشنبه پیش از افتتاح مترو پرند با بیان این مطلب افزود: انتظار ۱۸ ساله مردم به سر آمد و من سال گذشته که از روند این پروژه در محدوده پرند بازدید کردم گزارشی که ارائه شد حاکی از آن بود که این پروژه مدتی است دچار توقف شده است.

رئیسی با اشاره به اینکه پیشرفت احداث و بهره برداری پروژه مترو پرند به طور متوسط یک درصد در هر سال بوده است، تصریح کرد: این پروژه در چند سال گذشته می توانست سریع‌تر انجام شود اما اکنون همه بخش های از شهرداری تهران تا قرارگاه سازندگی و همکاران ما در پرند همتی مضاعف داشتند و بخش های مختلف دست به دست هم دادند تا قولی که مردم داده بودیم ظرف یک سال عملیاتی شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه آذر ماه سال گذشته از این پروژه بازدید شد و الان هم در آذرماه طبق قولی که داده شده بود، برای بهره برداری آن آمدم، گفت: در مرحله نخست از خداوند متعال شکرگزاریم و بعد از آن از همه دوستان باید قدردانی کنم که به وعده ای که داده شده بود عمل کردند.

رئیسی افزود: بهتر و بیشتر از آنچه وعده داده بودند اقدامات لازم صورت گرفت چرا که قرار بود این مسیر شامل یک خط باشد یعنی ۲۰ کیلومتر اما در عمل آنچه اتفاق افتاد ایجاد مسیر رفت برگشت در ۲ خط و به طول ۴۰ کیلومتر کار انجام گرفت یعنی کار دوبرابر انجام شد.

رئیسی ادامه داد: احداث ایستگاه و آماده سازی مسیر در این مدت به خوبی انجام شد تا آماده بهره برداری شود و من صمیمانه از همه تشکر می کنم که زمینه را برای رفاه مردم عزیز پرند آماده کردند.

رئیس جمهور با بیان اینکه اینجا نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر جمعیت داریم که تردد آنها به سمت پایتخت با سختی مواجه بود و این شرایط می تواند رفت آمد مردم را تسهیل کند.

رئیسی ابراز امیدواری کرد که اقداماتی از این دست در کشور زودتر به نتیجه برسد و مردم بیشتر از نتایج آن بهره‌مند شوند.