پایگاه خبری هشت صبح : ایرنا: نماینده کشورمان، اتهامات ساختگی و پوچ هیات نمایندگی رژیم صهیونیستی در دستور کار مباحث عمومی بیست‌وهشتمین اجلاس کنفرانس دولت‌های عضو کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی را قاطعانه رد و تصریح کرد که ادعاهای فرافکنانه، کمکی به لاپوشانی هفت دهه جنایات وحشیانه این رژیم در فلسطین نمی‌کند. نماینده جمهوری اسلامی ایران […]

پایگاه خبری هشت صبح :

ایرنا: نماینده کشورمان، اتهامات ساختگی و پوچ هیات نمایندگی رژیم صهیونیستی در دستور کار مباحث عمومی بیست‌وهشتمین اجلاس کنفرانس دولت‌های عضو کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی را قاطعانه رد و تصریح کرد که ادعاهای فرافکنانه، کمکی به لاپوشانی هفت دهه جنایات وحشیانه این رژیم در فلسطین نمی‌کند.

نماینده جمهوری اسلامی ایران در واکنش به ادعای طرف صهیونیستی مبنی بر نقض کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی از سوی تهران تصریح کرد: ادعاهای بی‌اساس علیه ایران که قربانی اصلی سلاح‌های شیمیایی است، ارزشی جز سیاسی کردن بیشتر سازمان و تضعیف ماهیت فنی آن ندارد.

وی افزود: رژیم کودک‌کش اسرائیل که ذخایر تسلیحات شیمیایی خود را اعلام نکرده است، جایی برای اظهار نظر در مورد عضوی که خود قربانی اصلی چنین سلاح‌های مهلکی است، ندارد.

نماینده کشورمان با بیان این مطلب که «تولید سلاح‌های شیمیایی توسط رژیم اسرائیل دلیلی جز بکارگیری آن ندارد»، خاطر نشان کرد که ادعای این رژیم و «تظاهر به نگرانی درباره کنوانسیون سلاح های شیمیایی در حالی که عضو کنوانسیون و سایر معاهدات خلع سلاح نیست، نگرانی کشورهای عضو را در مورد احتمال استفاده از سلاح شیمیایی توسط این رژیم علیه مردم بی گناه غزه دوچندان کرد.»

وی بر همین اساس پاسخگویی رژیم صهیونیستی را به‌دلیل هفت دهه جنایات وحشیانه در فلسطین، امری ضروری خواند و تصریح کرد: فرافکنی و متهم ساختن کشورهای عضو، به این موجودیت شوم و عامل بی‌ثباتی در منطقه پرتلاطم غرب آسیا، کمک نمی‌کند.

گفتنی است که بیست و هشتمین اجلاس کنفرانس دولت های عضو کنوانسیون سلاح های شیمیایی از دوشنبه ۶ آذر در مقر سازمان منع سلاح های شیمیایی در لاهه شروع شده و تا فردا ۱۰ آذر ادامه خواهد داشت.

رضا نجفی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه کشورمان که برای شرکت در این نشست به لاهه سفر کرده است، طی سخنانی جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین را محکوم کرد و خواستار بررسی و تحقیقات سازمان منع سلاح‌های شیمیایی و نهادهای بین‌المللی در رابطه با استفاده احتمالی از سلاح‌های شیمیایی به ویژه عامل اعصاب توسط این رژیم در غزه شد.