حجت الاسلام شیرازی جانشین رییس سازمان عقیدتی وزارت دفاع در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، در رابطه با جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: این سومین حاکمیت صهیونیست‌ها در سرزمین فلسطین است. پیش از این دو بار صهیونیست‌ها در این سرزمین حاکم شدند. بار اول حکومتشان به هشتاد سال نرسید، بار دوم هم حکومتشان به هشتاد […]


حجت الاسلام شیرازی جانشین رییس سازمان عقیدتی وزارت دفاع در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، در رابطه با جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: این سومین حاکمیت صهیونیست‌ها در سرزمین فلسطین است. پیش از این دو بار صهیونیست‌ها در این سرزمین حاکم شدند. بار اول حکومتشان به هشتاد سال نرسید، بار دوم هم حکومتشان به هشتاد سال نرسید، الان هم ۷۶ سال گذشته و ان‌شاالله طبق بیان خودشان به هشتاد سال نمی‌رسد. آقای بنت سال گذشته خرداد ماه یک نامه به شیوخ و سران صهیونیست نوشت و اعلام کرد که حکومت ما به هشتاد سالگی نمی‌رسد.

وی ادامه داد: ظلم اسراییلی‌ها عامل این حرکت است، آن‌ها هفتاد و شش سال یک ملت را از خانه خود آواره کردند و گفتند شما حق دفاع ندارید. این‌ها حرف تازه‌ای نیست که امروز صهیونیست‌ها علیه مردم مظلوم فلسطین می‌زنند. آن‌ها هر روز برای ضربه زدن به ملت فلسطین یک بهانه تراشیدند. از اول هم هدفشان این بود که فلسطین را از بین ببرند و خودشان را تثبیت کنند. هرچه که گذشت این موضوع برعکس شد. قدرت مردم فلسطین، غزه و کرانه باختری بیشتر و زبونی اسراییلی‌ها بیشتر شد تا جایی که آن‌ها باور نمی‌کردند ملتی که یک روز با سنگ می‌جنگید امروز با موشک و پهپاد وارد اسراییل شود. مردم فلسطین در حقیقت وارد خانه خود شدند که غاصبین را از آنجا بیرون کنند و این حق طبیعی آنهاست. ظلم ظالم پایان می‌یابد. ظالم هیچ زمانی به آرامش نمی‌رسد.

وی افزود: امروز وضعیت امنیت اسراییل از گذشته به مراتب بدتر شده است. مردم اسراییل هر لحظه احتمال می‌دهند طوفان الاقصی تکرار شود و بساطشان را به هم بریزد. این ضربه‌ای است که خدا به ظالمین زده است و ضربه خدا محکم است.

شیرازی در خصوص وظیفه کشورهای اسلامی در این باره نیز گفت: امروز حضور مردم نسبت به سال‌های گذشته خیلی بهتر شده است. مردم حتی در آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، بلژیک و در کشورهای غیر اسلامی وارد صحنه شده‌اند. مردم کشورهای اسلامی نیز در صحنه هستند. اما بعضی از حکام اسلامی که نوکر آمریکا هستند هنوز وارد صحنه نشده‌اند. امروز کسانی که با مردم و با حق همراهی نکنند و از ظالم حمایت کنند، آسیب می‌بینند. سرنوشت ظالمین به هم‌گره خورده است، اگر اسراییل سقوط کند، آمریکایی که از اسراییل حمایت می‌کند نیز قطعاً سقوط خواهد کرد، حکامی هم که در برابر این فاجعه سکوت کنند یا با دشمن همراهی کنند نیز آسیب می‌بینند و به دست همین ملت‌ها و به دست مردم خودشان ساقط خواهند شد. همان بلایی که بر سر شاه و صدام آمد سراغ طاغوت‌هایی که امروز با دشمن همراهی می‌کنند نیز قطعاً خواهد آمد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه ملت‌ها هر روز بیدارتر می‌شوند و در آینده وضع از این هم بهتر خواهد شد. از سال غصب سرزمین فلسطین تا به امروز همیشه ورق به نفع مسلمان‌ها پیش رفته و در آینده هم همین خواهد بود.