وزیر نیرو: ناترازی برق در مازندران باید مرتفع شود

Print Friendly, PDF & Email

هشت صبح/مازندران وزیر نیرو با تاکید بر اینکه لازم است ناترازی‌های برق منطقه نکا و غرب مازندران با اجرای طرح‌های نوین مرتفع شود، گفت: در حال حاضر با خطوط فشار قوی از استان‌های دیگر برق مازندران را تقویت می‌کنیم.

علی اکبر محرابیان امروز، جمعه اول دی ماه در حاشیه بازدید از طرح‌های توسعه‌ای نیروگاه شهید سلیمی نکا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شروع بازدید ما از طرح توسعه نکا است که دو واحد گاز و یک واحد بخار با آخرین فناوری‌های در حال اجرا است.

وی ابراز امیدواری کرد، در طول زمان این واحدها نوسازی و واحدهای جدید و مدرن را در اینجا مسنقر شوند چرا که در مازندران با توجه به رشد قابل توجه مصرف برق، می‌بایست ناترازی بین تولید و تقاضا مرتفع شود.

محرابیان با اشاره به اینکه لازم است برای تامین برق منطقه نکا و غرب مازندران طرح‌هایی اجرا شود تا ناترازی‌ها رفع شود، تصریح کرد: در حال حاضر برای تامین برق باید از طریق خطوط انتقال فشار قوی، برق  را از استان‌های دیگر به این استان منتقل کنیم ولی قدر مسلم اگر نیروگاه‌های مدرن در منطقه ایجاد شود، تامین برق به سهولت انجام و باعث کاهش اتلاف و پایداری برق  تضمین می‌شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا