به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه ۱۷ مهر ماه) و در ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، بند الحاقی ۱ ماده ۴۰ لایحه را به تصویب رساندند. بر اساس این مصوبه، وزارت نیرو مکلف است از طریق بخش خصوصی تا پایان اجرای برنامه، […]


به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه ۱۷ مهر ماه) و در ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، بند الحاقی ۱ ماده ۴۰ لایحه را به تصویب رساندند.

بر اساس این مصوبه، وزارت نیرو مکلف است از طریق بخش خصوصی تا پایان اجرای برنامه، تمهیدات لازم جهت تأمین، طراحی و ساخت حداقل هشتاد درصد (%۸۰) از آب شیرین کن‌های مورد نیاز استان‌های واقع در سواحل خلیج فارس و دریای عمان و دریای خزر را از طریق خرید تضمینی آب شیرین شده و نیز مدیریت هوشمند و تجمیع خرید آب شیرین کن‌ها از طریق انتقال فناوری به داخل توسط جهاد دانشگاهی، دانشگاه‌ها، مراکز پژوهش و شرکت‌های دانش بنیان به انجام برساند.

سازوکار مجلس برای پایدار کردن شرایط دریای خزر

مطابق با بند الحاقی ۲ ماده ۴۰ لایحه برنامه هفتم توسعه، در راستای پایدار نمودن شرایط دریای خزر دولت مکلف است مطالعات، تمهیدات و اقدامات لازم را انجام دهد.


وزارت نیرو مکلف به طراحی و ساخت آب شیرین‌کن شد – پایگاه خبری هشت صبح