اقتصادی

واگذاری ۵ هزار قطعه زمین طرح جوانی جمعیت به متقاضیان استان یزد – هشت صبح

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرگزاری مهر، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه شورای مسکن استان یزد، گفت: آخرین وضعیت اجرای طرح نهضت ملی مسکن یزد در شورای مسکن استان بررسی شد و طبق آخرین اخبار فرایند ساخت ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی نهضت ملی سراسر کشور از ابتدای دولت تاکنون آغاز شده است.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه تاکید کرد: تکمیل واحدها سرعت گرفته است و در سفر روز گذشته رئیس جمهور و هیأت دولت به استان مازندران بیش از هشت واحد مسکونی تحویل متقاضیان شد، امسال سال تحویل و تکمیل واحدهای نهضت ملی مسکن است.

وی افزود: استان یزد یکی از استان‌های پیشرو در اجرای طرح نهضت ملی مسکن به شمار می‌رود. با توجه به اینکه تعهد استان یزد در اجرای طرح نهضت ملی مسکن ۵۷ هزار واحد بوده است تاکنون بیش از این میزان وارد فرایند ساخت شده است.

بیش از ۱۰۰ هزار هکتار زمین نهضت ملی مسکن شناسایی شد

بذرپاش افزود: اراضی شناسایی شده طرح نهضت ملی مسکن در سراسر کشور هم اکنون از ۱۰۰ هزار هکتار فراتر رفته است و از این میزان ۵۱۰۰ هکتار اراضی تأمین شده در استان یزد است.

این مقام مسئول تصریح کرد: عملیات آماده‌سازی اراضی در سراسر کشور سرعت مناسبی یافته و کار بسیار مهمی در این حوزه انجام شده است.

احداث ۲۱ شهرک مسکونی در شورای عالی شهرسازی مصوب شد

وی توضیح داد: یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم شهرک سازی است. هم اکنون ۵۰ شهرک در شورای عالی شهرسازی و معماری در حال بررسی است که از این میزان احداث ۲۱ شهرک به تصویب رسیده است.

بذرپاش با اشاره به اینکه احداث شهرک‌های مصوب آغاز شده است، یادآور شد: در سفر روز گذشته به استان مازندران احداث سه شهرک آغاز شد و این روند ادامه دارد.

ساخت ۶ شهرک در استان یزد آغاز شد

وزیر راه و شهرسازی از آغاز احداث ۶ شهرک در استان یزد خبر داد و گفت: این شهرک‌ها در پردیسان یزد، میبد، اردکان و دیگر شهرها احداث می‌شودف احداث شهرک‌های منفصل شهری سیاست‌های راهبردی وزارت راه و شهرسازی برای احداث واحدهای طرح نهضت ملی مسکن است.

وی ادامه داد: از دیگر راهبردهای وزارت راه و شهرسازی برای تأمین مسکن متقاضیان اجرای قانون طرح جوانی جمعیت واگذاری زمین به این بخش از متقاضیان است؛ سال گذشته در واگذاری اراضی طرح جوانی جمعیت از ۷۰ هزار واحد عبور کردیم و امسال نیز بیش از میزانی که در سال گذشته زمین به طرح جوانی جمعیت اختصاص یافت، اراضی به این طرح اختصاص خواهد یافت.

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: امشب همزمان با ایام ولادت امام رضا علیه السلام به بیش از پنج هزار متقاضی زمین طرح جوانی جمعیت استان، زمین واگذار می‌شود. با احتساب زمین‌هایی که امشب به متقاضیان واگذار می‌شود، زمین‌های واگذار شده به متقاضیان طرح جوانی جمعیت استان یزد به ۹ هزار عدد می‌رسد.

بذرپاش تصریح کرد: واگذاری زمین در طرح جوانی جمعیت علاوه بر تاکید رئیس جمهور ضرورتی است که وزارت راه و شهرسازی بر آن اهتمام دارد و اجرای این طرح نه فقط وظیفه بلکه باور ماست.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا