به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، محمود مشحون رئیس سابق فدراسیون بسکتبال و رئیس اسبق غرب آسیا، شب گذشته  در ۸۲ سالگس جان به جان آفرین تسلیم کرد. برهمین اساس کنفدراسیون بسکتبال آسیا در این خصوص نوشت:  با تأسف فراوان فیبا آسیا از درگذشت محمود مشحون، عضو سابق هیات مدیره فیبا آسیا، رئیس فدراسیون بسکتبال […]

به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، محمود مشحون رئیس سابق فدراسیون بسکتبال و رئیس اسبق غرب آسیا، شب گذشته  در ۸۲ سالگس جان به جان آفرین تسلیم کرد.

برهمین اساس کنفدراسیون بسکتبال آسیا در این خصوص نوشت:  با تأسف فراوان فیبا آسیا از درگذشت محمود مشحون، عضو سابق هیات مدیره فیبا آسیا، رئیس فدراسیون بسکتبال ایران و رئیس اتحادیه بسکتبال غرب آسیا (وابا) مطلع شد. او ۸۲ سال داشت.

مشحون از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۷ به عنوان رئیس فدراسیون بسکتبال ایران فعالیت کرد و در این مدت تیم ملی مردان ایران در آسیا به مقام هایی رسید. این شامل قهرمانی در جام‌های آسیا در سال‌های ۲۰۰۷ ، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ ، اولین حضورشان در جام جهانی بسکتبال در سال ۲۰۱۰ است که هنوز از آن زمان تاکنون غیبت نکرده‌اند، و برای اولین بار پس از ۶۰ سال در سال ۲۰۰۸ به بازی‌های المپیک بازگشتند. 

گروهی از بازیکنانی که در آن دوران تحت ریاست مشحون ظهور کردند، به‌طور گسترده‌ای به عنوان «نسل طلایی» بسکتبال ایران شناخته می‌شوند، از جمله اسطوره‌های بسکتبال آسیا مانند حامد حدادی، صمد نیکخواه بهرامی، مهدی کامرانی و اوشین ساهاکیان…

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید