اسحاق جهانگیری نوشت: حادثه تلخی که برای خانم مهسا امینی اتفاق افتاد تلخ و اندوه‌بار است که نمی‌توان از کنار آن با بی‌تفاوتی گذشت. به گزارش انتخاب، اسحاق جهانگیری، معاون اول دولت حسن روحانی درمورد فوت مهسا امینی نوشت: آنچه مهم است اتخاذ تدابیر و سیاست‌هایی است که این‌گونه رفتارهای غیر اخلاقی و غیر اسلامی […]

اسحاق جهانگیری نوشت: حادثه تلخی که برای خانم مهسا امینی اتفاق افتاد تلخ و اندوه‌بار است که نمی‌توان از کنار آن با بی‌تفاوتی گذشت.

به گزارش انتخاب، اسحاق جهانگیری، معاون اول دولت حسن روحانی درمورد فوت مهسا امینی نوشت: آنچه مهم است اتخاذ تدابیر و سیاست‌هایی است که این‌گونه رفتارهای غیر اخلاقی و غیر اسلامی برای همیشه متوقف شود.
وی در این باره نوشت: با عرض تسلیت ایام اربعین حسینی (ع)،

حادثه تلخی که برای خانم مهسا امینی، دختر جوان ایرانی، اتفاق افتاد، رویدادی تلخ و اندوه‌بار است که نمی‌توان از کنار آن با بی‌تفاوتی گذشت؛ واقعه‌ای که در آن دختری مسافر در عین صحت و سلامت توسط پلیس گشت ارشاد تهران دستگیر شد. اکنون خانواده‌اش در عزای از دست‌دادن دخترشان هستند و افکار عمومی نیز به‌شدت آزرده و عصبانی است.

تا به حال، گزارش‌های تلخ دیگری از برخوردهای نامناسب با زنان و دختران جامعه منتشر شده بود در حالی که رعایت کرامت و حرمت انسان، هدف اخلاقی، دینی و قانونی انقلاب و نظام ما بوده است.

لازم است رئیس‌جمهور با توجه به وظیفه‌ای که طبق قانون اساسی بر عهده دارد و سوگندی که برای دفاع از مردم خورده است، به این مسأله اهتمام ویژه‌ای بورزد و گزارشی صریح و شفاف از این حادثه و موارد مشابه به مردم ارائه دهد و با عوامل و مقصران آن برخورد قاطع و قانونی صورت گیرد.

آنچه مهم است اتخاذ تدابیر و سیاست‌هایی است که این‌گونه رفتارهای غیر اخلاقی و غیر اسلامی برای همیشه متوقف شود. مردم ولی‌نعمت همه ما و زنان ما مایه فخر اسلام و ایران هستند و دفاع از کرامت و حقوق آن‌ها وظیفه همه است.


واکنش جهانگیری به ماجرای مهسا امینی