هیچ فردی حق ندارد قانون حجاب را زیر پا بگذارد

Print Friendly, PDF & Email

فلاحی در صحن مجلس:

هیچ فردی حق ندارد قانون حجاب را زیر پا بگذارد

هیچ فردی حق ندارد قانون حجاب را زیر پا بگذارد

نماینده مردم همدان در مجلس گفت: حجاب یک بحث شرعی است و همه ما متعهدیم که نسبت به آن التزام داشته باشیم. این مسئله قانون کشور بوده و کسی حق زیر پا گذاشتن آن را ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمدحسین فلاحی در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۲۳ اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی ضمن تقدیر از کمیسیون فرهنگی مجلس به دلیل تهیه گزارش در زمینه عفاف و حجاب، گفت: کمیسیون فرهنگی مدت هاست و از زمان آغاز اغتشاشات تاکنون به دنبال تهیه این گزارش بود و آن را تدوین کرد.

وی تاکید کرد: حجاب یک بحث شرعی است و همه ما متعهدیم که نسبت به آن التزام داشته باشیم. از سوی دیگر این مسئله قانون کشور بوده و کسی حق زیر پا گذاشتن آن را ندارد. مردم مطالبه رسیدگی به وضعیت ناهنجار حجاب را دارند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس در رأس امور بوده و باید در این راستا اقدام کند، گفت: کشف حجاب ساماندهی شده بود و دشمن روی آن برنامه ریزی کرده است. اگر دستگاه‌های دیگر می‌خواستند اقدامی کنند تا به امروز انجام داده بودند. نقش دستگاه اجرایی و قضائی در این مورد مشخص نیست.

وی با اشاره به اینکه مجلس در زمینه عفاف و حجاب طرحی آماده کرده که باید در گزارش کمیسیون فرهنگی به صورت کامل قرائت می‌شد، افزود: طرح امروز مجلس می‌توانست به رأی نمایندگان گذاشته شود تا قانون در این زمینه مصوب شود، اما در گزارش امروز فقط این مسئله آمده بود که دستگاه‌ها کوتاهی کردند.

عبدالرضا مصری که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت، در پاسخ به این تذکر گفت: در این زمینه دولت لایحه‌ای را که مدنظر دارد، باید به مجلس ارائه کند و اگر این لایحه به مجلس ارائه شود، مجلس به آن ورود می‌کند.

وی تاکید کرد: جا دارد از قاطبه خواهران و دخترانی که به احکام الهی التزام عملی دارند، تشکر کنیم. ممکن است این افراد که تردد زیادی ندارند به چشم نیایند، اما از آنها سپاسگزاریم که احکام الهی را رعایت می‌کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا