پایگاه خبری هشت صبح :  فارس: هیات ایرانی به ریاست وزیر نیرو لحظاتی پیش در اعتراض به حضور مقامات صهیونیست در اجلاس تغییر اقلیم سازمان ملل، محل این کنفرانس در امارات را ترک کرد.  علی اکبر محرابیان وزیر نیرو هنگام ترک امارات به عنوان میزبان اجلاس تغییر اقلیم سازمان ملل گفت: ایران حضور سیاسی […]

پایگاه خبری هشت صبح :

 فارس: هیات ایرانی به ریاست وزیر نیرو لحظاتی پیش در اعتراض به حضور مقامات صهیونیست در اجلاس تغییر اقلیم سازمان ملل، محل این کنفرانس در امارات را ترک کرد. 

علی اکبر محرابیان وزیر نیرو هنگام ترک امارات به عنوان میزبان اجلاس تغییر اقلیم سازمان ملل گفت: ایران حضور سیاسی و جانبدارانه رژیم صهیونیستی و پیگیری اهداف بی‌ربط در اجلاس تغییرات اقلیم سازمان ملل را مغایر با اهداف این کنفرانس می‌داند و در اعتراض به آن، محل کنفرانس را ترک می‌کند.

ساعاتی پیش گاردین، دیدار اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم اسرائیل با رئیس امارات محمد بن زاید آل نهیان را رسانه‌ای کرده و از ارائه درخواست‌هایی از سوی طرف اسرائیلی به امارات پرده برداشت. از طرفی جروزالم پست نیز هدف سفر رئیس رژیم صهیونیستی به امارات در پوشش اجلاس تغییر اقلیم سازمان ملل را استفاده از فضای دیپلماتیک موجود در اجلاس آب و هوایی امارات برای تقویت موضع تل‌آویو در جنگ و آزادی اسیران اسرائیلی گزارش کرده بود.

پیشتر با مطرح شدن حضور رژیم صهیونیستی در اجلاس تغییر اقلیم سازمان ملل، ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور که بنا بود، در این اجلاس شرکت کند، سفر خود را لغو کرد و هم اکنون نیز هیئت ایرانی در اعتراض به حضور رژیم صهیونیستی بدون توجه به حجم جنایات در غزه در اجلاس شرکت نمی‌کنند.

همزمان با حضور رئیس رژیم صهیونیستی در امارات برای شرکت در اجلاس تغییر اقلیم و دیدار با مقامات اماراتی، موج جدید از حملات صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین در نوار غزه آغاز شده و جنایات تل‌آویو از سر گرفته شد.