هاشمی: درمورد لغو مجوز واردات خودرو خواستم رئیس دیوان عدالت اداری ملاحظات را در نظر بگیرد

به گزارش خبرنگار ورزشی پایگاه خبری هشت صبح، کیومرث هاشمی در حاشیه مراسم اختتامیه مربیان ورزشی کشور، اظهار داشت: حرکت جدیدی بود که همکاران ما در معاونت فرهنگی وزارت ورزش در دستور کار قرار دادند. اصل موضوع ورزش در نظام ما کاملا فرهنگی است و در کل دنیا هم اینگونه تعریف شده. همه ظرفیت‌های ورزش در بحث فرهنگ خلاصه شده است. اگر دقت کرده باشید صحبت‌هایی که همواره مقام معظم رهبری در جمع ورزشکاران و قهرمانان دارند و تمام نکاتی که به آنها اشاره می‌کنند، روی مسائل فرهنگی، احترام به پرچم و سرود  تاکید می‌شود.

وی اضافه کرد: وقتی قهرمانان و مدال آوران ما با حضور در عرصه بین‌المللی یک اقدام فرهنگی انجام می‌دهند، دنیا این اقدام را می‌بیند. در ورزش نیاز به اقدامات ویژه‌ای به ویژه در بحث رفتار حرفه‌ای مربیان و ورزشکاران داریم که یک موضوع کاملا فرهنگی است. بهترین مسیر توسعه رفتار حرفه‌ای بر عملکرد ورزشکاران نیز از طریق خود مربیان است. 

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: اقدامی که همکاران ما در معاونت فرهنگی در دستور کار قرار دادند، تربیت مربیان فرهنگی و اخلاقی در ورزش کشور است. امیدواریم مجموعه فدراسیون‌ها و مدیران ورزش کشور، همت خود را در این عرصه بیشتر کنند تا بتوانیم با تربیت اینگونه مربیان دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی که برخی مواقع رسانه‌ها مطرح می‌کنند، نداشته باشیم و روزی شاهد باشیم زیبایی‌هایی ورزش که در مسائل فرهنگی خلاصه می‌شود، از طریق رسانه ملی و گروهی به مردم عزیز تقدیم شود.

هاشمی درمورد حواشی مربوط به جعل اسناد و برخی بی‌اخلاقی‌ها در فوتبال کشورمان که خودش دستور داده حراست وزارت ورزش آن را پیگیری کند، گفت: ذات ورزش به شکلی است که مسائل فرهنگی و مثبت بر سایر امور غالب است. برخی مواقع در این عرصه موضوعی طرح می‌شود که شاید اصل و اساسش هم واقعیت نداشته باشد اما وظیفه داریم هر اتفاقی می‌افتد، بررسی کنیم. در موضوع اخیر هم پس از رسانه‌ای شدن این مسائل به مجموعه همکاران‌مان در حراست مرکزی دستور بررسی دادم تا آنچه واقعیت دارد به سمع و نظر مردم برسد.

وی افزود: نمی‌خواهیم برای جامعه ورزش و به ویژه فوتبال که مردم به آن علاقه‌مند هستند و طرفدار دارد، نگرانی ایجاد کنیم. ان‌شاءالله نتیجه بررسی را شفاف به مردم ارائه می‌دهیم.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که با توجه به در پیش بودن جام ملت‌های آسیا، آیا تصور نمی‌کند لغو دستور مجوز واردات خودرو، روی روحیه ملی‌پوشان تاثیر منفی بگذارد، توضیح داد: این موضوع را در دولت مطرح کردیم. در گذشته هیات وزیران محبت کرده و زحمت کشیدند تا مجوز واردات خودرو صادر شود اما پس از چند سال لغو آن، نگرانی‌هایی را در آستانه جام ملت‌ها ایجاد کرده است. خدمت مظفری، رئیس دیوان عدالت اداری هم گفتم ملاحظات اینچنینی را در نظر بگیرید. البته دولت مصمم است شرایطی فراهم کند تا در تمام رشته‌ها این مشکل حل شود و ظرفیت‌های جدیدی هم برای سایر قهرمانان در نظر گرفته شود تا دغدغه‌هایی که باعث گلایه‌مندی آنها شد، برطرف شود.

هاشمی درپاسخ به این سوال که از ۲۰ چه نمره‌ای به فرهنگ ورزش ایران می‌دهد، اظهار داشت: واقعیت این است این مسائل در زمان‌های مختلف متفاوت است اما انتظار ما به عنوان یک کشور مسلمان باید خیلی بیشتر از این‌ها باشد. باید دنبال گرفتن نمره ۲۰ بیست باشیم. حرکات انجام شده هم در این راستا است که برخی دغدغه‌ها و نگرانی‌های مطرح شده را برطرف کنیم. این هم کمک همه جامعه ورزش از فدراسیون، هیات‌های استانی، مربی، ورزشکار را می‌طلبد. همه باید دست به دست هم بدهیم نگرانی‌ها رفع شود.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا