سرلشکر رشید: نیروهای مسلح با «قدرت ترکیبی» در برابر دشمن می‌جنگند فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (ص) گفت: دشمنان فرامنطقه‌ای بدانند که نیروهای مسلح با «قدرت ترکیبی» در برابر دشمنان خواهند جنگید که قدرتی ویرانگر خواهد بود. به گزارش هشت صبح، سرلشکر غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (ص)، در حاشیه برگزاری رزمایش مشترک […]

سرلشکر رشید:

نیروهای مسلح با «قدرت ترکیبی» در برابر دشمن می‌جنگند

نیروهای مسلح با «قدرت ترکیبی» در برابر دشمن می‌جنگند

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (ص) گفت: دشمنان فرامنطقه‌ای بدانند که نیروهای مسلح با «قدرت ترکیبی» در برابر دشمنان خواهند جنگید که قدرتی ویرانگر خواهد بود.

به گزارش هشت صبح، سرلشکر غلامعلی رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (ص)، در حاشیه برگزاری رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۱ ارتش، گفت: قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء (ص)، ستاد کل نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اجماع دارند که رژیم صهیونیستی به عنوان تهدید امنیت ملی ایران در اولویت نخست قرار دارد. بنابراین رژیم صهیونیستی تحت حمایت همه جانبه، یک تهدید نظامی امنیتی مخرب برای تمام کشورهای منطقه و ایران است.

وی تاکید کرد: اقدامات تهدیدآمیز رژیم صهیونیستی علیه منافع و امنیت ملی ایران با فرض اطلاع، هماهنگی و حمایت آمریکا ارزیابی می‌شود و پاسخ نیروهای مسلح ایران قطعی خواهد بود. هر کشوری که با رژیم صهیونیستی برای تهدید امنیت ملی ایران همکاری کند و پایگاه و امکانی در اختیار رژیم صهیونیستی قرار دهد، آن پایگاه‌ها، نقاط و مبدا تجاوز و حمله به ایران که رژیم اشغالگر قدس است، آماج حمله نیروهای مسلح ما قرار خواهد گرفت.

فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا عنوان کرد: نیروهای مسلح ما در میدان رزمایش بسیار جدی هستند؛ ما رزمایش را نیمی از جنگ و بلکه جنگِ ماقبلِ جنگ می‌دانیم. به همین دلیل، فرماندهان ما دقت، جدیت و خلاقیت را در طرح‌ریزی و اجرای رزمایش به شدت رعایت می‌کنند. می‌خواهیم دشمنان ما بدانند که آماده‌ایم و در صورت خطا در محاسبه حتماً هزینه‌ای بیش از دستاوردها بر آن‌ها تحمیل می‌کنیم و اقدامات تاکتیکی اولیه آن‌ها را به شکست راهبردی تبدیل خواهیم کرد.

سرلشکر رشید تصریح کرد: ما نسل جنگ هستیم و جنگ را با جنگ آموخته‌ایم، امیدواریم که دشمن به دنبال آزمون اراده و قدرت نیروهای مسلح نباشد؛ زیرا قطعاً تحمل هزینه‌های آن را نخواهد داشت. قطعاً باور قدرت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای دشمن هزینه کمتری خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: این نکته را باید به دشمنان فرامنطقه‌ای یادآوری کرد که نیروهای مسلح ما با «قدرت ترکیبی» در برابر دشمنان خواهند جنگید که قدرتی ویرانگر خواهد بود. به این معنا که هر دشمنی که با محاسبه غلط راهبردی بخواهد تعرضی به آب‌ها، جزایر، سواحل و تأسیسات متعلق به ملت ما داشته باشد فقط با قدرت نیروی دریایی راهبردی ارتش رو به رو نخواهد شد؛ بلکه تمام قدرت دفاعی تهاجمی ارتش جمهوری اسلامی ایران و تمام قدرت دفاعی تهاجمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تمام قدرت دفاعی تهاجمی منطقه‌ای ما به صورت یکپارچه و هماهنگ و در مأموریت مشترک و در جغرافیایی بسیار گسترده، دشمنان را خواهد کوبید.