مخبر: نیاز کشوربه دانشگاه برای پیشرفت هیچ‌گاه به اندازه امروز نبوده است معاون اول رئیس‌جمهور گفت: نیاز کشور به دانشگاه و دانشگاهیان برای دستیابی به توسعه و پیشرفت هیچ‌گاه به اندازه امروز نبوده و به همین دلیل نوک پیکان توطئه دشمنان به سوی دانشگاهیان کشور است. به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مخبر معاون اول رئیس […]

مخبر:

نیاز کشوربه دانشگاه برای پیشرفت هیچ‌گاه به اندازه امروز نبوده است

نیاز کشوربه دانشگاه برای پیشرفت هیچ‌گاه به اندازه امروز نبوده است

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: نیاز کشور به دانشگاه و دانشگاهیان برای دستیابی به توسعه و پیشرفت هیچ‌گاه به اندازه امروز نبوده و به همین دلیل نوک پیکان توطئه دشمنان به سوی دانشگاهیان کشور است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور عصر چهارشنبه همزمان با ۱۶ آذر روز دانشجو، حضوری چهار ساعته در دانشگاه علم و صنعت ایران داشت و پس از شرکت در نشست شورای این دانشگاه و گفتگو با اساتید، دو بلوک خوابگاهی با ظرفیت ۴۲۰ نفر را نیز افتتاح کرد.

محمد مخبر در ابتدای این بازدید در مقبره شهدای این دانشگاه حاضر شد و به قرائت فاتحه پرداخت و سپس در شورای دانشگاه علم و صنعت با جمعی از اساتید، نمایندگان دانشجویی و اعضای این شورا به گفتگو نشست.

معاون اول رئیس جمهور در این دیدار با بیان اینکه امروز دولت برنامه‌هایی جدی برای توسعه و پیشرفت کشور را آغاز کرده است، گفت: نیاز کشور به دانشگاه و دانشگاهیان برای دستیابی به توسعه و پیشرفت هیچگاه به اندازه امروز نبوده و به همین دلیل نوک پیکان توطئه دشمنان به سوی دانشگاهیان کشور است.

وی با تأکید بر اینکه دشمنان کاملاً حساب شده تدارک سنگینی را برای ضربه زدن به کشور انجام داده اند، تصریح کرد: برای پاسخ به چرایی اقدام دشمنان بهترین گزینه تعبیر مقام معظم رهبری است که فرمودند دشمنان آگاه شده اند که ایران در ریل پیشرفت قرار گرفته به همین دلیل به دنبال ضربه زدن به ما هستند.

مخبر با اشاره به سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیارد دلاری داخلی و خارجی در مسائل زیربنایی، عملیات ۵ خط اصلی انتقال آب از دریا، فعال سازی دیپلماسی اقتصادی و توسعه حمل و نقل و ترانزیت در کشور، ادامه داد: دولت در این مدت با وجود تحریم‌ها و مشکلات پیش رو، اقدامات و کارهای بزرگی انجام داده که نتایج آن به مرور ظاهر خواهد شد.

وی با بیان اینکه تا امروز کشور را بر اساس درآمدها نظیر فروش نفت، مالیات و درآمدهای گمرکی اداره کرده ایم، تصریح کرد: باید بتوانیم کشور را با اتکا به دارایی‌ها اداره کنیم که در این صورت با واگذاری بخش اندکی از سهام دارایی‌ها، نقدینگی سرگردان کشور به سوی تولید و سرمایه گذاری هدایت خواهد شد.

معاون اول رئیس جمهور گفت: شنیده شدن صدای واحد از امتیازات ویژه دولت سیزدهم است و خوشبختانه هیچ اختلافی میان ما وجود ندارد و با برنامه ریزی ها و سیاست گذاری‌های انجام شده نسبت به افق پیش روی کشور در آینده نزدیک امیدوار و خوشبین هستم.

در این نشست برخی از اساتید و نمایندگان دانشجویی نیز به ارائه نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برخی اقدامات گذشته و مشکلات پیش روی در حوزه آموزش عالی را تشریح کرد.

در ادامه این برنامه، مخبر با همراهی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس دانشگاه پس از افتتاح دو بلوک خوابگاهی جدید با ظرفیت ۱۰۴ اتاق و ۴۲۰ نفر، از برخی خوابگاه‌ها در این دانشگاه بازدید کرد و ضمن گفتگوی صمیمانه با دانشجویان، در جریان مشکلات و دغدغه‌های آنها قرار گرفت.

دانشجویان مستقر در خوابگاه نیز در این دیدار سوالات و دغدغه‌های خود را در خصوص مسائل مختلف با مخبر مطرح کردند.


نیاز کشوربه دانشگاه برای پیشرفت هیچ‌گاه به اندازه امروز نبوده است