سیاسی

نوبخت: به‌دلیل مشارکت‌نکردن اکثریت مردمِ رشت، رای نیاوردم/ در تمام نظرسنجی‌های قبل انتخابات مجلس در صدر قرار داشتم

به گزارش هشت صبح و به نقل از انتخاب :

فارس: دبیرکل حزب اعتدال و توسعه در نشست خبری این حزب گفت: علی رغم ضعف در برخی حوزه ها، در حال حاضر از نظر استقلال و توان دفاعی کشور، بسیار غرور آفرین است و توان علمی کشور هم در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد.

 صبح امروز شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، نشست خبری محمد باقر نوبخت دبیر کل حزب اعتدال و توسعه در محل دفتر این حزب برگزارشد.

نوبخت با تشریح شاخص های اقتصادی در ابتدای این نشست خبری، دولت سیزدهم بیان داشت: نگرانی های دوستان ما در حزب عمدتا معطوف به اطلاعاتی هست که در گزارشات رسمی دولت آمده است.گزارشاتی رسمی از سوی بانک مرکزی و مرکز آمار منتشر شده و همه این گزارشات مستند به آخرین گزارشات این مراجع هستند. 

وی افزود: در گزارش نماگر های اقتصادی شماره ۱۱۴ حاکی ازاین است که در کمتر از سه سال اخیر استقراض دولت از بانک مرکزی، مقدار پایه پولی و حجم نقدینگی دو برابر شده است.

نوبخت اضافه کرد: ارزش پول ملی هم در این سه سال کاهش پیدا کرده، رشد اقتصادی در سال ۱۳۹۹ چهار و یک دهم درصد است و این عدد در بهار ۱۴۰۰ شش و هفت درصد بوده است.

وی با اشاره به وضعیت اجتماعی کشور بیان داشت: از نظر مسائل اجتماعی هم درصد مشارکت مردم در دو انتخابات اخیر برای اعضای حزب نگران کننده بود.

وی در ادامه گفت: این ها همه نمادهای جمهوریت است که باید مورد توجه قرار گیرند اگر چه از نظر استقلال و توان دفاعی کشور غرور آفرین است و توان علمی کشور هم در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد. 

وی افزود: با توجه به این وضعیت اقتصادی و اجتماعی حزب اعتدال راهکارهای مد نظر خود را دارد و به نظر حزب ما راهکار نه از خیابان و نه از انفعال انتخاباتی می گذرد، حزب اعتدال و توسعه معتقد است اگر مردم همت بکنند و مسئولین زیر ربط همت بکنند این اتفاق شدنی است.

نوبخت تصریح کرد: مردم زمانی امید پیدا خواهند کرد که پای صندوق های رای بیایند که این موضوعی که مطالبه رهبر معظم انقلاب یعنی بحث افزایش مشارکت در دستور کار مسئولان زیر ربط هم قرار گیرد.

دبیر کل حزب اعتدال و توسعه اضافه کرد: مجلس هم می تواند نقش مهمی در انتخابات ریاست جمهوری آینده داشته باشد و من روی سخنم معطوف به اقلیتی است که با نگاه اعتدالی و اصلاح طلبی می توانند مطالبات اکثریت مردم را پیگیری کنند. 

نوبخت اظهار داشت: بخشی از عدم استقبال در انتخابات اخیر به نگاه شورای نگهبان بر می گردد چون شخصیتی مثل آقای روحانی که ۲۴ سال سابقه حضور در شورای عالی امنیت ملی داشته است رد صلاحیت می شود.

نوبخت در پاسخ به سوال مبنی بر این که چرا در انتخابات رشت، اقبالی به او صورت نگرفته گفت: بنده از قبل از انتخابات در تمام نظرسنجی های آن منطقه در صدر قرار داشتم و حتی تا ساعت ۱۸ هم چون انتخابات الکترونیکی برگزار میشد بنده پیشتاز بوده ولی خب نتیجه طور دیگری رقم خورد و بنده به نتیجه انتخابات احترام می گذارم.

وی افزود: نکته دیگری هم که در این رابطه باید گفت مشارکت ۲۰ درصدی مردم در رشت بود که خب این موضوع که اکثریت مردم در انتخابات رشت شرکت نکردند مزید بر علت شد و باعث شد بنده رای نیاورم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا