نماینده مجلس: دلیل اقتصادی برای نوسان دلار وجود ندارد

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش هشت صبح و به نقل از انتخاب :

ایسنا: جعفر قادری با اشاره به فضاسازی‌های انجام شده برای افزایش قیمت دلار در بازار به بهانه حادثه تروریستی کرمان اظهار کرد: این اقدامات جنبه روانی دارد و هیچ دلیل اقتصادی برای نوسان ارزی نیست. ضمن اینکه مشکلی هم در حوزه تامین ارز در کشور نداریم.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: منابع ارزی کشور در ماه‌های گذشته شرایط مطلوبی داشته و ذخایر ارزی نه تنها کمتر نشده بلکه افزایش نیز یافته است.

وی تصریح کرد: در ماه‌های گذشته، هم مطالبات ارزی گذشته‌مان را که در کشور‌های مختلف بلوکه شده بود دریافت کرده‌ایم و هم پول حاصل از فروش نفت‌مان را وصول می‌کنیم که این مسئله شرایط مطلوبی را برای کشور رقم می‌زند.

قادری افزود: همانطور که در تجارب قبلی همچون عملیات طوفان الاقصی و دیگر موارد با فضاسازی در چند روز یک تنش ارزی در کشور ایجاد و بعد توسط بانک مرکزی این تلاطم مهار شد، در ماجرای حادثه تروریستی کرمان نیز به زودی شاهد خواهیم بود که نوسانات ارز در بازار فروکش خواهد کرد و قیمت به روال قبلی خود بازمی‌گردد.

وی با اشاره به دیپلماسی اقتصادی فعال بانک مرکزی و سیاست‌های ارزی تاکید کرد: در سایه اجرای سیاست تثبیت و وصول مطالبات ارزی ایران از کشور‌های مختلف در یک سال گذشته شاهد ثبات نسبی در بازار ارز بوده‌ایم که این مسئله نشان دهنده ثبات اقتصادی در کشور است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا