استان ها

نقش شوراها در قانونی اساسی باید عملیاتی شود – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی چمران ظهر پنجشنبه در اختتامیه هفتاد و یکمین اجلاس شوراهای اسلامی شهر و روستا بیان کرد: تلاش شده تا نگاه ها نسبت به جایگاه شورای های اسلامی شهر و روستا تغییر کند که توفیقاتی در این مسیر پدید آمد و باید این مسیر را دنبال کرد.

چمران گفت: باید تلاش کرد تا آنچه در قانون اساسی در خصوص جایگاه شوراها آمده در مرحله اجرا نیز پیاده کرد و به اهداف مد نظر قانون دست یافت.

چمران با اشاره به نقش و جایگاه شوراها در مجموعه مدیریت شهری گفت: همانگونه که سیاست های کلی کشور در مجلس شورای اسلامی پایه گذاری می شود، پارلمان های محلی نیز این نقش را در مدیریت شهری بر عهده دارند.

رییس شورای اسلامی شهر قم اضافه کرد: این نقش مهم شوراهای اسلامی شهر و روستا که در قانون بر آن تاکید شده عملیاتی نشده و امیدواریم در دور جدی فعالیت مجلس شورای اسلامی به این امر مهم که مدیریت محلی بر عهده شوراها باشد مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم همکاری های خوبی با شوراها داشته گفت: تعاملی که این دولت با مجموعه شوراها داشته قابل مقایسه با دوره های گذشته نبوده است.

چمران با اشاره به تصویب قانون درآمدهای پایدار در مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه توسعه هفتم نیز بر این موضوع توجه شده و ما در این زمینه اقداماتی را شروع کردیم و در این راستا نیازمند همراهی های دولت و مجلس شورای اسلامی هستیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا