نظریان در رونمایی از رشته کرلینگ: امروز نقطه‌ عطفی در ورزش‌های نوین زمستانی است

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، عباس نظریان رئیس فدراسیون اسکی و ورزش های زمستانی در مراسم رونمایی از رشته کرلینگ در پیست یخ ایرانمال گفت: امروز نقطه عطفی در ورزش های مدرن و نوپایی است که وارد کشور شده اند. بسیار خوشحالم و این باعث افتخار من است که توفیق خدمت گذاری در جامعه ای از ورزش را دارم که در بخش ورزش های نوین مثل کرلینگ ،هاکی روی یخ و اسکیت روی یخ کار خود را آغاز کرده است. گرچه هنوز در ابتدای کار هستیم، جوانیم و باید بسیار تلاش کنیم.

وی افزود: همانطور که استحضار دارید امسال صدمین سالگرد بازیهای المپیک زمستانی است و سابقه ورزش ما به المپیک ۱۹۵۶ ایتالیا برمی‌گردد. شاید عملیات و فعالیت هایی باید دنبال می‌کردیم تا در یک مسیر خوب قرار بگیریم و همچون المپیک تابستانی موفق عمل کنیم اما هنوز هم دیر نیست. المپیک زمستانی با ۱۵ رشته در دنیا انجام می شود و بیش از ۲۵۰ مدال دارد و در حال حاضر رشته کرلینگ با سه رویداد خوب و نزدیک به ۹ مدال دنبال خواهد شد. شاید سخت باشد که در المپیک های نزدیک پیش رو حضور داشته باشیم ولی حداقل میتوانیم با تلاش و برنامه ریزی حضورمان در المپیک ۲۰۳۰ را متصور باشیم.

رئیس فدراسیون اسکی ادامه داد: المپیک زمستانی پیش رو در هاربین چین برگزار می شود و امیدوارم بتوانیم در ورزش های زمستانی غیر برفی هم نمایندگانی در آن داشته باشیم. در کرلینگ نیروهای توانمند و ستارگانی پیش قدم شده اند ،با تمام توان حضور دارند و من به صورت ویژه از تک تک آنها و از همه نیروهای خدمتگزار ویژه تشکر میکنم. امیدوارم در المپیک های آتی با کاروان ورزش های زمستانی، اسکیت روی یخ و هاکی روی یخ و کرلینگ حضور داشته باشیم.

وی تصریح کرد: برای راه اندازی رشته های نوین زحمت زیادی کشیده شده است و فکرهای زیادی پشت آن بوده و ما تنها آغاز کننده راه هستیم. این نسل جوان و علاقه مندان پرشور و پر توان هستند و افتخار من است که این دوره شامل من شد و توفیق این را دارم تا این مسیر را آغاز کنیم. امیدوارم در آینده سکوهای خوبی را در ورزش های نوینی زمستانی بدست آوریم. ستاد آماده سازی بازی‌های زمستانی را از ماه قبل راه اندازی کردیم و امیدواریم که در این مسیر با همدلی و تلاش و برنامه ریزی موفق باشیم و آینده درخشانی را برای اسکی و ورزش‌های زمستانی می‌بینم.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا