نشست هم اندیشی امیرعبداللهیان با گروهای مقاومت فلسطینی در دمشق وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه سفر به سوریه، در نشستی صمیمی، با جمع کثیری از مسؤلان و اعضای برجسته گروه‌های مختلف مقاومت فلسطینی دیدار و گفتگو کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه سفر به سوریه، شنبه شب […]

نشست هم اندیشی امیرعبداللهیان با گروهای مقاومت فلسطینی در دمشق

نشست هم اندیشی امیرعبداللهیان با گروهای مقاومت فلسطینی در دمشق

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه سفر به سوریه، در نشستی صمیمی، با جمع کثیری از مسؤلان و اعضای برجسته گروه‌های مختلف مقاومت فلسطینی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه سفر به سوریه، شنبه شب در نشستی صمیمی، با جمع کثیری از مسؤلان و اعضای برجسته گروههای مختلف مقاومت فلسطینی دیدار و گفتگو کرد.
در ابتدای این نشست، آقای مهدی سبحانی سفیر کشورمان در سوریه، طی سخنانی ضمن خیرمقدم به وزیر امور خارجه و هیئت همراه و نیز مهمانان فلسطینی حاضر در نشست، بر اهمیت و محوریت مسئله فلسطین در جهان اسلام تاکید کرد و نسبت به وجود ارتباط و مشورت‌های مستمر سفارت کشورمان و مسؤلان گروههای فلسطینی مقیم دمشق اظهار خرسندی نمود.

وی همچنین یاد و نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را که نقشی بی بدیل در حمایت از مقاومت در فلسطین و محور مقاومت ایفا کرد، گرامی داشت.
در ادامه، تعدادی از مسولان گروههای فلسطینی به نمایندگی از جمع، طی اظهاراتی، ضمن تبیین اجمالی آخرین وضعیت فلسطین و سرزمین‌های اشغالی، از حمایت‌های دائمی جمهوری اسلامی ایران از فلسطین و ملت و مقاومت آن تشکر و قدردانی کردند.
همچنین با ذکر یاد و نام شهید حاج قاسم سلیمانی و اشاره به نقش ارزنده این شهید در حمایت از آرمان فلسطین و حمایت و تقویت مقاومت، به روح بلند آن شهید والامقام ادای احترام کردند.
در انتهای این نشست، وزیر امور خارجه کشورمان طی سخنانی، از دیدار صمیمانه با مسؤولان و شخصیت‌های برجسته فلسطینی مقیم سوریه اظهار خرسندی کرد.
امیرعبداللهیان ضمن ادای احترام به شهدای مقاومت فلسطین، یاد و نام شهید حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای مقاومت را گرامی داشت.
ایشان تشکیل این جلسه در پایتخت سوریه با حضور مسئولان و نمایندگان برجسته گروههای مقاومت فلسطینی را نشان دهنده انسجام بیشتر و وحدت محور حامی فلسطین دانست.
رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان افزود، فلسطین و قدس شریف همچنان موضوع اول جهان اسلام است و تا زمانیکه دولت فلسطین در سراسر خاک و سرزمین تاریخی فلسطین به پایتختی قدس شریف شکل نگیرد، فلسطین همچنان مسئله اول جهان اسلام خواهد بود.
دکتر امیرعبداللهیان افزود، آمریکا و متحدانش سالیان متمادی از طرح‌های مختلفی یکی پس از دیگری مثل اسلو، خاورمیانه جدید، خاورمیانه بزرگ، معامله قرن و پیمان ابراهیم رونمایی کردند، اما ملت و مقاومت فلسطین با اتحاد و انسجام و پایداری مثال زدنی خود، تمامی آن طرح‌ها را به زباله دان تاریخ فرستادند.
دکتر امیرعبداللهیان افزود، عملیات "سیف القدس" اثبات کرد که مقاومت و فلسطین زنده است.
وی ادامه داد حتی جام جهانی فوتبال نیز نشان داد که فلسطین زنده است و عادیسازی روابط عربی-اسرائیلی دیناری نمی‌ارزد.
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه در اراضی اشغالی فلسطین، شاهد تشکیل یک دولت جدید هستیم، افزود؛ در فلسطین اشغالی تغییر اسم و چهره‌ها چیزی را تغییر نمی‌دهد، بلکه مسؤلان رژیم صهیونیستی از یک تندروی به تندروی دیگر حرکت می‌کنند که سبب آن نیز مشکلات و بحران‌های متراکم امنیتی و اجتماعی در داخل اسرائیل است. البته تندروها در داخل فلسطین باعث انسجام بیشتر مقاومت و ملت فلسطین می‌شوند.
وی تصریح کرد، از دیدار با جناب سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله و جناب زیاد نخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در لبنان و دیدار امشب در دمشق با شما برادران فلسطینی از مسولان حماس و تک تک برادران گروه‌های مختلف فلسطینی حاضر در این نشست، این پیام را دریافت می‌کنیم که مقاومت در بهترین حالاتش بسر می‌برد.
رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان افزود برغم توطئه اخیر که برخی طرف‌ها تلاش کردند جمهوری اسلامی ایران را با مداخلات خود و دامن زدن به اغتشاشات تضعیف کنند و یک جنگ شناختی و ترکیبی تمام عیار و همه جانبه را علیه جمهوری اسلامی ایران براه انداختند، اما به فضل خدا و بصیرت مردم ایران، این توطئه شکست خورد.