سیاسی

نشست بررسی نقش نخبگان درگفتمان‌سازی جنبش تعهدبه خانواده برگزار شد – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست بررسی نقش نخبگان در گفتمان‌سازی جنبش تعهد به خانواده در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری با حضور کارشناسان و دست‌اندرکاران موضوع خانواده برگزار شد.

«مصطفی زمانیان» رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری در این جلسه ضمن تأکید بر لزوم ایجاد زنجیره گفتمانی برای ایده جنبش تعهد به خانواده، گفت: پیرو فراخوان ریاست محترم جمهور در بسط گفتمانی این ایده، ضروری است که نخبگان و صاحب‌نظران در این‌باره دست به ارایه راهکار زده و دیدگاه‌های خود را مطرح کنند.

زمانیان افزود: میدان نبرد مقاومت در غزه نشان داد که در کنار موشک، خانواده چقدر می‌تواند قدرتمند باشد و پیام مقاومت را به دنیا صادر کند؛ صحنه‌هایی که زنان و دختران غزه خلق کردند الهام‌بخش بود و امیدواریم که برای همه ما درس‌آموز باشد.

«انسیه خزعلی» معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهور هم در این نشست با بیان اینکه اولین توصیه‌های مربوط به حفظ خانواده از جانب خداوند است، گفت: اساس خانواده، اولین و زیربنایی‌ترین اصل جامعه و در واقع بنیه حفظ نسل جامعه محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: برای ارتقای فرهنگ خانواده و تحکیم آن معاونت زنان و خانواده رییس‌جمهور اقداماتی را در دستور کار خود قرار داده و بسترهایی نیز در راستای کمک به بهبود شرایط خانواده‌های نوپا ایجاد شده است.

خزعلی با بیان اینکه در غرب حرکتی برای کم‌رنگ‌کردن خانواده طبیعی شکل‌گرفته و ممکن است فاجعه به بار بیاورد، ادامه داد: ما برای‌آنکه بتوانیم جنبش تعهد به خانواده را به‌صورت جهانی مطرح کنیم، نیاز به تدوین مصادیق قابل اجرا و اقدامات مربوط به آن در داخل کشور داریم.

معاون امور زنان و خانواده رییس‌جمهور تصریح کرد: ما به دنبال آن هستیم که اولین سند مربوط به جنبش تعهد به خانواده را در سطح بین‌الملل مطرح کنیم و این سند به گونه‌ای باشد که از سوی همه ملت‌ها قابل‌ پذیرش باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا