به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در آئین روز ملی نخبگان در سیزدهمین همایش ملی نخبگان، طی سخنانی گفت: سرمایه‌های کشور باید ارتقا یابد نه آنکه سرمایه در جای خود محفوظ بمانند و رشد نکنند؛ لذا پاسداشت سرمایه‌های خدادادی آن است که ارتقا یابند. وی افزود: باید زمینه برای رشد […]


به گزارش خبرنگار مهر حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در آئین روز ملی نخبگان در سیزدهمین همایش ملی نخبگان، طی سخنانی گفت: سرمایه‌های کشور باید ارتقا یابد نه آنکه سرمایه در جای خود محفوظ بمانند و رشد نکنند؛ لذا پاسداشت سرمایه‌های خدادادی آن است که ارتقا یابند.

وی افزود: باید زمینه برای رشد و تعالی پیشرفت برای نخبگان فراهم شود تا خود او بتواند در شرکت‌های دانش بنیان فعالیت خوبی داشته باشد.

رئیسی اظهار داشت: ما باید مسائل کشور را بشناسیم و برای حل آنها گام برداریم.

رئیس جمهور گفت: بنیاد نخبگان در این خصوص باید طرح‌های نو بیندازند و با نگاهی جدید به دنبال حل مشکلات کشور باشد.

رئیس قوه اجرایی کشور اظهار داشت: مردمی سازی و شناسایی استعدادها و هدایت آنها موضوعی مهم است و باید معلوم شود که مردمی‌سازی حوزه نخبگان چگونه است.

وی ادامه داد: باید کانون‌هایی در سراسر کشور، استعدادها را بشناسند و آنها را هدایت کنند.

رئیس جمهور تاکید کرد: آغاز فعالیت شناسایی نخبگان نباید در دانشگاه باشد بلکه باید از مدرسه شروع شود و مدرسه‌ها باید محل شناسایی استعدادهای برتر باشند..

حجت الاسلام رئیسی تصریح کرد: نکته مهم دیگر نگاه متقابل جامعه نخبگی و خود جامعه است، زیرا یک نخبه مسائل کشور را به خوبی فهمیده و درک می‌کند و حتی بیش از دیگران این کار را انجام می‌دهد چون یک رصد کننده با اطلاع است. به عبارتی دیگر یک نخبه یک روشنفکر ملی است. چون بیش از دیگران متوجه مسائل کشور است.

وی با بیان اینکه نخبگان سرمایه بزرگ کشور هستند و این سرمایه باید ارتقا پیدا کند، گفت: بنیاد ملی نخبگان مجموعه‌ای است که رهبر انقلاب با هدف شناسایی، هدایت و حمایت از نخبگان ایجاد کردند و در این مدت هم کارهای خوبی در این زمینه اتفاق افتاده است.

رئیسی تصریح کرد: در جایگاهی که قرار گرفتیم قله نیست. باید تلاش کرد با استعدادهای برتر به جایگاه‌های برتری دست پیدا کنیم. نخبگان سرمایه بزرگ و ثروت ملی هستند.

در حال تکمیل…


نخبگان ثروت ملی و سرمایه بزرگ کشور هستند – پایگاه خبری هشت صبح