به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که در رأس هیأتی به منظور شرکت در نهمین مجمع پارلمانی بریکس به آفریقای جنوبی سفر کرده بود، دقایقی قبل وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد. وی پس از ورود به تهران در تبیین دستاوردهای حضور هیئت نمایندگی ایران در مجمع مجالس بریکس در آفریقای جنوبی، […]


به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که در رأس هیأتی به منظور شرکت در نهمین مجمع پارلمانی بریکس به آفریقای جنوبی سفر کرده بود، دقایقی قبل وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد.

وی پس از ورود به تهران در تبیین دستاوردهای حضور هیئت نمایندگی ایران در مجمع مجالس بریکس در آفریقای جنوبی، گفت: در سفر به آفریقای جنوبی ملاقات‌های خوبی با شخصیت‌های برجسته و مؤثر سیاسی پارلمانی و غیرپارلمانی داشتیم.

قالیباف افزود: نشستی هم با ایرانیان مقیم آفریقای جنوبی داشتیم، چه آن‌ها که در حوزه مسائل اقتصادی فعال بودند و چه آن‌هایی که در حوزه مسائل فرهنگی، علمی، آموزشی و دانشگاهی فعال بودند را ملاقات کردیم.

رئیس مجلس در ادامه تصریح کرد: از مرکز اسلامی ژوهانسبورگ بازدیدی داشتیم. اگر می‌خواهیم نتیجه مجاهدت‌های حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه و نیز ثمره خون شهدا و همچنین صدای انقلاب را مشاهده کنیم که تا کجا رفته است و عظمت و قدرت انقلاب اسلامی و حوزه نفوذ را ایران عزیزمان را درک کنیم، در این مرکز قابل مشاهده است.

وی ادامه داد: در این مرکز افرادی را می‌بینیم که با هزاران فرسنگ فاصله از کشورمان به لحاظ بعد مسافتی، بسیار آگاه و تازه مسلمان و شیعه شده از تجار نامدار گرفته تا یک نوجوان فقیر حضور داشته و در کنار هم در آن مرکز فعالیت می‌کنند و این امر مسئولیت ما را بیشتر می‌کند.

قالیباف با اشاره به لزوم حل مشکلات کشور، تاکید کرد: می‌توانیم همت کنیم و مشکلات کشور را با ایده و آرمان‌های حضرت امام و مقام معظم رهبری حل و فصل کنیم که در یک قدمی حل آنها هستیم تا در عین حال پاسخگوی نیازهای معنوی و باورهایی باشیم که امروز جامعه بشری را دنبال کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: فکر می‌کنم که سفر بسیار مؤثری بود و امیدواریم در امور روزمره کشور از فرصت‌های بزرگ این مجمع غفلت نکنیم و تلاش کنیم تا از فرصت‌های آن برای بهتر شدن شرایط کشور عزیزمان و جهان اسلام و نقشمان در این نظم جدید بهره ببریم.

لازم به ذکر است، رئیس قوه مقننه در این سفر ضمن سخنرانی در مجمع پارلمانی بریکس، در دیدارهای دوجانبه با همتایان خود از مجالس کشورهای مختلف پیرامون اهمیت توسعه روابط تجاری دو جانبه و استفاده از ظرفیت اقتصادی و ژئوپلیتیکی جمهوری اسلامی ایران در بریکس گفت‌وگو و رایزنی کرد.


نباید از فرصت‌های بزرگ مجمع پارلمانی بریکس غافل باشیم – پایگاه خبری هشت صبح